Szerintetek egy normál gimibe menjek vagy inkább tanuljak
közgázt?
Figyelt kérdés
Szeretem a matekot és a nyelveket-főleg angol, és érdekel a közgazdaságtan és az ilyeneket, de közben megváltozhat a véleményem, érdeklődésem. Szerintetek megéri szakközépbe menni vagy inkább a gimit válasszam? Később viszont jól jöhet a közgáz.
ja és az utazás a gimibe egyszerűbb mert helybe van, viszont szakközép azzal is jár h koleszos lennék
2011. márc. 16. 19:20
2/15 anonim válasza:
Menj inkább a közgázra ott szakmát is adnak a kezedbe az érettségi mellé, a gimiben meg csak szimpla érettségit. Mint középkorú munkanélküli mondom neked, hogy az érettségit ma már eléggé lesajnálják. Közgázzal legalább mellékállást tudsz találni ha van egy kis gyakorlatod.
2011. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Egyértelműen gimnázium. A közgazdasági szakközép egyrészt nem ad szakmát, mert ott kell maradni egy vagy két évet plusszban, másrészt már a közgázos DIPLOMÁK sem túl acélosak álláskeresés terén, az a papír pedig amit a szakközép ad már tényleg a WC-papír szinten mozog. Viszont lényegesen kissebb esélyed van normális egyetemre menni, ha véletlenül mégsem a közgázt választod, mint egy gimiből, mert egy csomó tantárgyat (fizika, kémia, biológia) nem tanítanak a megfelelő színvonalon és óraszámban.
2011. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Ez egy marhaság hogy nem ad szakmát már elnézést. Akkor mit tanítanak éveken keresztül?
Lássuk csak hova lehet menni egy közgázos végzettséggel:
Bankba, pénzintézetekbe
Könyvelőirodába
APEH
Pénzügyes, üzleti tanácsadó cégek
Pénzügyi és sima adminisztrátor
Kereskedelem egyes szektoraiba
És egy sima érettségivel? Hát sokfelé nem igen. Mert mihez is értenek legalább egy fikarcnyit is? Hát...
Sima gimibe menjen az aki tutira tovább akar menni.
Én is a közgázra szavazok. Környezetemben jobban boldogulnak a közgázos ismerőseim mint a sima gimisek.
2011. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Gimnáziumot választanám. Egyrészt mert még ilyen korban képlékeny az ember, lehet, hogy kiderül, hogy pl. biológiával akarsz foglalkozni, valamint a szakközépiskolákban csak egy nyelvet oktatnak, a gimnáziummal ellentétben. Közgáz szakközépben is csak érettségit fogsz szerezni a négy év alatt, ha szakmát szeretnél, ott kell maradnod még x évig tanulni, amit amúgy egy gimnázium után is megtehetsz.
2011. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Azt felejtik el a szakközepet favorizálók, hogy gimi után egyetemre szokott menni az ember. Aztán ha jól tanul, elmegy a corvinusra, és utána megnézem, hogyan versenyeztek az ő diplomájával.
2011. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Ha szereted a matekot és a nyelveket, meg érdekel a közgazdaságtan, akkor egyértelmű, hogy a közgazdasági sulit válaszd!
2011. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Közgázról is lehet egyetemre menni és azzal a tudással amit a közgázon összeszedsz azzal jobb melókat kapsz többfelé nézelődhetsz ha dolgozni akarsz mellette.
2011. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
20:54-nek: tévedsz. Szakközépből is mehetsz egyetemre - be is kerülsz, ha olyanok az eredményeid - az érettségi vizsga minden középiskolában azonos. A gimnázium és a szakközépiskola 4 éves, érettségi vizsgával zárul, és ha akarsz szakmát, akkor a szakközépben maradsz még 1 vagy 2 évet. Megjegyzem, gimiből is lehet érettségi után szakközépbe menni szakmát tanulni (élő példa barátnőm, aki gimibe járt, és most fejezi be a 2 éves fotográfus képzést OKJ-n szakközépben).
Szakmunkásképzőből, ami viszont csak 3 éves, abból nehezen lehet jelentkezni, mert az nem ad érettségit.
2011. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
Hidd el, tisztában vagyok a közoktatás felépítésével.
De látom, hogy azt nem értetted meg, hogy arra próbáltam rávilágítani, hogy egy gimnáziumot végzettnek elsősorban az egyetem a célja, míg egy szakközépiskolát végzettnek nem feltétlen, de persze mehet ő is, ezt senki nem vitatta.
Azt viszont szögezzük le, hogy egy jó gimnáziumban végezve nagyságrendekkel nagyobb előnnyel indul az érettséginek, az egyetemi évekről nem is beszélve.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!