Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Novembertől júniusig mit...

Novembertől júniusig mit tanuljak, ill. tegyek?

Figyelt kérdés
Idén májusban otthagytam a bölcsészkart, és jövőre mennék tájépítésznek. Addig viszont nem tudom, mit tanulhatnék, vagy csinálhatnék? Otthon ülni nem bírok, hiányzik a tanulás, de már az okj-k elkezdődtek, ráadásul nem is leltem egy éves képzést, vagy olyat, amit érdemes lenne elvégezni, és nem csak egy újabb munkanélküli szakmát szereztem. Sajnos a megtakarításom is elfogy a hónap végére, és a családom sem áll úgy, hogy támogatni tudjon. Munkanélküli segélyre sem akarok menni, mert nem ez a célom. Mivel nincs tanulói jogviszonyom, a diákmunka szóba sem jöhet, érettségivel és német, olasz nyelvvizsgával eddig május óta semmire sem mentem a munkaerőpiacon. Megfordult a fejemben külföld, mint a legértelmesebb lehetőség, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá, ugyanis nagyon járatlan vagyok a témában. Remélem, valaki tud egy kis ötleteléssel segíteni.
2011. nov. 7. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvvizsgád van németből és olaszból? Mennyire vagy jó belőlük? Csak azért kérdem, mert pl én is angolt korrepetálok. Igaz, csak zsebpénznek jó egyenlőre, de több, mint a semmi, ráadásul Te 2 nyelven is tudsz. Ha abból sikerül összeszedni egy kis összeget esetleg elkezdhetnél tanulni egy másik nyelvet mellette, akár otthon is. Legalábbis én az olaszt most itthon tanulom egyedül. Aztán, ha lesz pénzem lehet benézek egy tanfolyamra is :)
2011. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőből középfokú, C típusú,az olasz origos, a német ösd-és. Két éve szereztem őket, azóta azért csökkent a tudásom. Itthon, falun sajnos nincs kit korrepetálni.
2011. nov. 7. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Hmm...és ha fejlesztenéd a tudásod? Úgy értem, nekem pl tanuló társam van, online találtunk egymásra és skype-on gyakorolunk, beszélgetünk angolul, témákat dolgozunk fel stb. Plusz fenn vagyok egy oldalon, ahol lehet külföldiekkel beszélgetni :) Addig is legalább fejlesztenéd a nyelvtudásod és hátha még is akadna kit korrepetálni . Én is egyébként vidéki vagyok, de közel lakom Pécshez így nekem nem gond, hogy bejárjak mindennap, a sulim is ott van. De mindenképpen javaslom, hogy tanulj vmit. Egyedül is lehet nyelvet tanulni, illetve amit mondtam, hogy keress tanuló társat az ingyen van, de nagyon jó .
2011. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!