Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel érdemes továbbtanulni?

Mivel érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Eddig a nemzetközi tanulmányok felé orientálódtam, de a lelkesedésem hamar lelankadt, amikor tanároktól és ott tanuló diákoktól is azt hallottam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Így most teljes kétségbeesésemben teszem fel a kérdést, mit tanuljak a jövőben, amiből meg is tudok majd élni? Tudom, hogy minden túltelített. Amik érdekelnek, azok a nyelvek (ezek állnak az első helyen), valamint szeretem az irodalmat. Amiket örökre száműznék az életemből az a matek, fizika, kémia. :)

Olyan foglalkozást szeretnék a jövőben, ahol emberek közt lehetek és kommunikálhatok.

Tudom, nehéz vagy esetleg talán buta kérdést tettem fel, hiszen más nem tudja megmondani, hogy mi legyek, de nagyon szívesen olvasnám más emberek tapasztalatait különböző szakokról és foglalkozásokról.

Köszönöm előre is!

Most vagyok 17 éves :)


2011. jan. 24. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
parlamenti politikus kifizetődő, havi 600.000 forintért bérelik az autót, és havi 300.000-ért tankolják. Nem árulom el kiről van szó.
2011. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
.. :D :D
2011. jan. 24. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mindenki ilyen irányba akar menni, ahol nincs matek, fizika, kémia. csakhogy azok a szakok, ahol ilyen nincs, nem piacképesek, mert oda nem kell annyi ember, mint ahányat felvettek. én mérnökin vagyok, idegőrlő a fizika és a matek, de tudom, hogy jól fogok keresni. mellesleg a nemzetközi tanulmányokon mit lehet csinálni?
2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1. válaszoló! Majd akkor én elárulom: Lázár János képviselőről... Hódmezővásárhely polgármesteréről! Unjuk már mi is a feleségverő nagy pofáját!!!
2011. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A luxus autó teletankolva, a feleség verve jó :D.
2011. jan. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Hát igen, sajnos muszáj kompromisszumokat kötni. Én is mindig humán beállítottságú voltam, legendásan imádtam a történelmet, mégis kénytelen vagyok természettudományt tanulni, mert sajnos bölcsészként nagyon nehéz (vagy lehetetlen) tisztességesen megélni.
2011. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is csak ezt tudom mondani: sajna a matekot nem fogod tudni száműzni. a fizikát és a kémiát lehet, de hát amelyik szakokat könnyű / könnyebb elvégezni, azokkal szinte alig lehet elhelyezkedni, mint pl. nemz. tanulmányok is, de hasonlóan el lehet ezt mondani a bölcsész, a jogász és a gazdasági szakokról is, csak odajáró emberek nem mindig vannak tisztában vannak ezzel.

Engem ez a veszély ugyan nem fenyeget, info szakra járok, de nem ajánlom senkinek, mert nagyon nehéz, és nem tudom hány év múlva lesz diplomám:(

2011. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:/ Az a baj, hogy akármennyit tanulom a fizikát és a matekot nem megy (matekon emelt szinten vagyok 4es, fizikából hármas). Most vagyok harmadikos a gimiben, és nem természettudományi tárgyakat választottam fakultációra. :/

Amúgy azt kifelejtettem, hogy külföldre szeretnék majd menni (amúgy is itt lakok az osztrák határ mellett).

Gondolom a kereskedelem és marketing is tele van.. Tanácstalan vagyok. :/

2011. jan. 25. 16:47
 9/12 anonim válasza:
Szerintem hagyd a fenébe a felsőoktatást és menj CNC marósnak. Ugyan szakmunkás szakma, de azt hallom sok helyről, hogy keresett és nagyon jól megfizetik őket.
2011. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az eléggé fiúszakma :)
2011. jan. 25. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!