Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon érdemes továbbta...

Milyen szakon érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most leszek 4.es egy gimnáziumban. Terveim szerint egy főiskolán vagy egyetemen szeretném folytatni a tanulmányaimat. Az én elképzelésem az anglisztika, de sok helyen olvastam, hogy ezzel nem kínálkozik túl sok álláslehetőség. Ötleteket kérnék, hogy minek lenne érdemes tanulni.

17 L


2011. aug. 28. 14:06
 1/4 skarma ***** válasza:

Minek lenne érdemes? Aminek szeretnél.

Az álmaidat kövesd, ne azt, hogy mások szerint mivel lehet sok pénzed. Egész életedben olyasmit akarsz csinálni, amit nem élvezel igazán? Szerintem hivatást válassz, ne munkát, sok ember itt rontja el. Minek a több pénz, ha szarabb az életed?

Azt tanuld, amihez kedvet érzel. Remélem, segítettem.

2011. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Először azt döntsd el, milyen területhez lenne kedved. Milyen tárgyak mennek jól a suliban? Mi érdekel?


Ha ez megvan, akor lehet, sőt kell azon gondolkodni, hogy azzal a tudással hogyan lehet boldogulni.

2011. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért jött az anglisztika mert az angol érdekel...

És köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 28. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás mindig hasznos. Még jobbak az esélyeid, ha egy másik idegen nyelvvel is elboldogulsz. De - mint a legtöbb szakon - anglisztikán is számtalan olyat fogsz tanulni, amit az életben kevéssé tudsz majd kamatoztatni (nyelvészet, irodalom).
2011. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!