Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan felvételizhetek az...

Hogyan felvételizhetek az orvosi egyetemre!?

Figyelt kérdés

Én elég bátor vagyok ahhoz, hogy életem derekán..ismét próbálkozzam az orvosi egyetemre, örültségnek is hangzik , talán is vagyok, Salvador Dali-nak van egy mondása: MIndenkinek joga van a saját örültségéhez.

NOs, az én helyzetemben egyáltalán nem könnyű.Utoljára 2001 ben érettségiztem nem túl jó eredménnyel, de nem az én hibámból!

Most már 2011.-et írunk, és mások lettek az oktatási felvételi jogszabályok, egyáltalán a felvételizés menete.

Pénzem nincs költségtérítéses képzésre.

MIvel hogy nem vittem semmire és nem sikerült jó iskolát végeznem..nekem elég az a tudat hogy megpróbáltam és sikerült!!!csak bejutani..enyhülést hozna a lelkemnek!

hogy sikerült nekem is!

a felkészülési idő az egyetemre..az kb. egy év..most az életem az egészségügy felé tendált, és most gyógyszertári szakasszisztensire járok..az asszisztensit már elvégeztem.....kéne irnom levelet az egyetemre hogyan készüljek fel..és milyen módon lehetséges mindez..segítséget várnék, az induláshoz és a felkészüléshez..most hogy vannak a felvételi eljárások, jó persze nézzem meg a felvételi.hu oldalon, de az nem nagy segítsége egy olyan kivételes embernek mint nekem aki már ezer éve érettségizett..ráadásul az csak sima érettségi volt gimnáziumi.


2011. jan. 23. 10:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

nagyon tudlak sajnálni, hogy ilyen vagy..gondolom eddig nem sokra vitted.

hülyékkel meg nem foglalkozom ...mert te bizony az vagy.

2011. jan. 24. 17:42
 12/14 anonim ***** válasza:
IV. éves orvostanhallgató vagyok, és eddig mindig kitűnő voltam. De biztos nagyon hülye lehetek hozzád képest.
2011. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A tegnapi 11:34-es vagyok, szintén orvostanhallgató (és szintén felsőbb éven)


A korábbi válaszolókkal leírtunk mindent, amit kérdeztél, külön belinkeltem a felvi.hu-t is, ahol szinte minden fent van.

És akkor te elkezdesz problémázni valamin, amit mi nem nagyon tudunk hová tenni.

Például mit értesz a "nekem csak az érettségivel lehet bejutnom az egyetemre vénséges fejjel..nem diákként!" mondat alatt??

Mindenki csak érettségivel juthat be, így nem értem a problémád. Vagy szerinted van, aki "diákként" bejut érettségi nélkül?


És én is csatlakozom az előttem szólókhoz (ugyanis, az általad "MR. tökély"-nek hívott válaszoló és, aki leparasztozott 2 külön ember), vagyis velem együtt már 3-an gondoljuk, hogy lehet más képzés után kellene nézed... Ha a csodával határos módon bejutnál, akkor már a tárgyfelvételnél (hiába van fix órarend) és regisztrációnál elég komoly problémáid lesznek, ha akkor is ilyen "életrevaló" lennél.

És az örökzöld slágert még nem is írtam: Orvosira bejutni a legkönnyebb, de elvégezni, na az a feladat!

És úgy semmi értelme végigcsinálni az egész felvételi herce-hurcát, hogy otthagyd az egészet, miután a bejutás "enyhülést hozott a lelkednek", mert ezzel csak az állam és adófizetők pénzét cs.szed el... (Tudom, hogy vannak más egyetemeken is olyanok, akik otthagyják pár év után, de ők nem deklaráltan azzal a céllal felvételiznek, hogy felvétel után lesz@rják, hogy mi történik velük.)


Szóval, ha csak azért akarsz felvételizni, hogy az esetleges siker után a szomszéd Pistike orra alá dörgölt, hogy "bezzeg én orvosira jártam" (különösen úgy, hogy SEMMIT SEM TETTÉL LE AZ EGYETEMEN ALATT AZ ASZTALRA; majd ha elvégzel 4-5 évet, és utána gondolod meg magad, akkor esetleg megemlítheted, hogy orvos is lehettél volna... De ha már az első pár év alatt kihullasz, akkor jobban teszed, ha inkább hallgatsz életed ezen részéről).


Szóval, a helyedben átgondolnám még egyszer ezt a dolgot, nehogy csak idő és pénzpocsékolás (az első éven is elég drágák a könyvek; de ha fel sem vesznek, akkor is kidobott pénz az új érettségik és jelentkezés ára) legyen belőle.

2011. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én voltam Mr. Tökélynek titulálva:) Szintén orvostan hallgató (mellékesen lány), mást nem fűzök hozzá, mert az előttem író mindent összefoglalt, és maximálisan egyetértek.
2011. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!