Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan felvételizhetek az...

Hogyan felvételizhetek az orvosi egyetemre!?

Figyelt kérdés

Én elég bátor vagyok ahhoz, hogy életem derekán..ismét próbálkozzam az orvosi egyetemre, örültségnek is hangzik , talán is vagyok, Salvador Dali-nak van egy mondása: MIndenkinek joga van a saját örültségéhez.

NOs, az én helyzetemben egyáltalán nem könnyű.Utoljára 2001 ben érettségiztem nem túl jó eredménnyel, de nem az én hibámból!

Most már 2011.-et írunk, és mások lettek az oktatási felvételi jogszabályok, egyáltalán a felvételizés menete.

Pénzem nincs költségtérítéses képzésre.

MIvel hogy nem vittem semmire és nem sikerült jó iskolát végeznem..nekem elég az a tudat hogy megpróbáltam és sikerült!!!csak bejutani..enyhülést hozna a lelkemnek!

hogy sikerült nekem is!

a felkészülési idő az egyetemre..az kb. egy év..most az életem az egészségügy felé tendált, és most gyógyszertári szakasszisztensire járok..az asszisztensit már elvégeztem.....kéne irnom levelet az egyetemre hogyan készüljek fel..és milyen módon lehetséges mindez..segítséget várnék, az induláshoz és a felkészüléshez..most hogy vannak a felvételi eljárások, jó persze nézzem meg a felvételi.hu oldalon, de az nem nagy segítsége egy olyan kivételes embernek mint nekem aki már ezer éve érettségizett..ráadásul az csak sima érettségi volt gimnáziumi.


2011. jan. 23. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most sem kell több hozzá, csak egy sima érettségi. Mivel orvosira, legalább egy emelt szintű érettségi kell, ezért biztosan újra kell érettségizned. Mivel mondtad, hogy az eddigi érettségijeid sem lettek túl fényesek és gondolom nincs biosz, kémia vagy fizika érettségid, ezért érettségizned kell ezek közül 2-ből, és abból 1 legyen emelt szintű.

Február 15-ig lehet jelentkezni érettségire, és egyben felvételire jelentkezni is eddig lehet.

A pontszámításról a felvi.hu-n tényleg mindent megtalálsz, azt most hosszú lenne leírni.

2011. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Először is kell hozzá biológia és kémia VAGY fizika érettségi, egyik emelt szinten, elég jó eredménnyel. A felvi-hu-n tudsz olvasni a pontszámítási módszerekről. Nem árt a pontok miatt nyelvvizsgát tenni 1 vagy 2 nyelvből. Ha tényleg olyan rosszak az eredményeid, akkor a duplázásos számolást javaslom neked, hogy a 2 felvételi tárgyad (biosz és kémia/fizika) érettségi százalékát duplázd, ha nincs ilyen érettségid, vagy rossz, akkor újra kell belőle érettségizned, mert az orvosikon azért elég magas a pontszám.
2011. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van középfokú nyelvvizsgám, de csak írásbeli.

Mi lenne a legjobb?

igen szerintem is újra kell érettségiznem, gondolom nem ingyenes..de csak két tantárgyból kell nem??kémiából és biológiából..v fizikából..kitől kérdezzem meg mindezt?

szerintem a 2001 es érettségimet nem is fogják már beleszámítani..amúgy ha meglenne az emelt szintű érettségi azokból a tantárgyakból, akkor felvételeznem külön nem is kellene??

2011. jan. 23. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Már nincs külön felvételi!

Az érettségi jelenti egyben a felvételit is. Én is csak ajánlani tudom a [link] oldalt, ott sok minden le van írva a pontszámításról.


Kétféle pontszámítási módszer van, durván leírom a lényegüket:

1. A pontok kb. felét a 3., 4. év végi + érettségi (összes tárgyból) jegyek átlaga adja a másik felét pedig a felvételi tárgyak (biosz+kémia/fizika) eredményei és ezekhez adódnak hozzá a pluszpontok (pluszpont emelt szintért, nyelvvizsgáért stb.).


2. A felvételi tárgyak (vagyis biosz+kémia/fizika) százalékos eredményeit összeadják és beszorozzák kettővel ("DUPLÁZÁS") és ehhez adják a pluszpontokat. Ebben az esetben nem számít a 3. és 4. év végi és az többi tárgyból szerzett érettségi eredményed sem.


Mindkettő módszer alapján kiszámolják a pontjaidat és azt veszik figyelembe, amelyikkel többet érsz el.


Megjegyzem, hogy a csak írásbeli nyelvvizsgáért nem jár pluszpont! Írásbeli és szóbelinek (vagyis C-típusúnak) kell lennie.


Ha jól tudom, egy emelt szintű érettségi 17ezer, (a középszintűt nem tudom), a jelentkezési díj pedig 9ezer Ft (ennyi pénzért 3 helyet jelölhetsz meg, ezek lehetnek 3 különböző egyetemen, vagy egy egyetem különböző karjai is (Pl. SE-ÁOK, DE-ÁOK, PTE-ÁOK vagy SE-ÁOK, SE-FOK, DE-ÁOK stb.). Figyelj oda, hogy a sorrend számít!

2011. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

de én 2001 ben érettségiztem és az nem lett vlami fényes..mert utáltam azt az iskolát!!

legszívsebben kitörölném azt az időszakot az életemből. és újra érettségiznék, csak az a baj, h nem tudom megismételni újra lehetséges lenne-e?

de jelen esetben mindenképpen szükséges lenne..

az orvosin kémia biológia és fizika szerepel..felv. tant. ezek közül egy vagy kettő kötelező emelt szinten..

nekem csak az érettségivel lehet bejutnom az egyetemre vénséges fejjel..nem diákként!

2011. jan. 23. 13:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Amúgy nem olyan egyszerű bejutni,a felvételi ponthatárok 400 felett vannak.Nézd meg a felvi.hu-n.Idén a SOTE-ÁOK-n 434 volt a ponthatár.Ennyi pontot plusz pontok nélkül nem lehet összeszedni.Minimum emelet szintű érettségi,és mind a két felvételi tárgy (mert csak ezekből érdemes újra érettségizned,majd duplázással számolják a pontjaidat) min.90% körül kell,hogy legyen.De még így is csak 400 pontod lenne,szóval nem árt még egy nyelvvizsga,ami talán olyan 20-30 pontot(már nem emlékszem rá pontosan),de te is látod,hogy még így is húzós és még ez sem elég,legalábbis a SOTÉ-ra nem,a PTE-ÁOK-n 418 volt tavaly.

Amúgy az emelet szintű érettségit simán meg kell tudnod csinálni 90%körülire,mert ha ez nem jön össze,akkor az orvosit sem bírnád.Itt 1 fél év alatt kell annyit tanulni,mint kb.a 4 éves anyag bioszból,és még a szint is sokkal nehezebb.De simán kivitelezhető,csak oda kell tenned magad.Mi kb.1-2 hét alatt készülünk fel az ilyen vizsgákra.

2011. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor most valójában mi is a problémád? Nem igazán értem; mindent megtudhatsz a felvi.hu-ról, emellett itt is leírtak neked majdnem mindent. Egyébként remélem tudsz róla, hogy ha elfogytak a korábbi tanulmányaid során az államilag finanszírozott félévek, akkor bizony keményen perkálni kell. (persze akkor ha felvesznek, amit erősen kétlek)
2011. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én se értem, mi a baj, de kezdjük előről.


Külön felvételi már nincs. Az érettségi eredményeid alapján elérsz egy bizonyos pontszámot, mely a felvételi pontodnak felel meg, ez alapján kiderül, hogy az orvosin meghatározott felvételi pont tükrében bejutsz-e, vagy sem.


A te érettségidet is be lehet számítani, amivel már rendelkezel, ez nem probléma. DE mivel írtad, hogy rosszak az eredmények, újra kell érettségizned. Ehhez teljesen mindegy, hogy hány éves vagy, szépen besétálsz egy gimnáziumba, és bejelentkezel érettségire, utána érdeklődsz, mennyibe kerül, mit kell hozzá kitölteni stb.


De, ha ennyinek nem bírsz utánajárni egyedül, vagy egyszerűen megérteni, hogy mi miket írkálunk neked segítségül, komoly kételyeim lennének, hogy érdemes-e belekezdened.

2011. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

na várjunk csak egy pillanatot...az utolsó hozzászólóhoz, nem tudom milyen jogon ítélsz meg..mi az hogy még ennyit se tudok meg nem nézek utána..igenis utána nézek..biztosan felsőbbrendűnek hiszed magad!

én nem kértem egyéb hozzáfűznivalód..ja és amúgy..ki mint vet úgy arat!!


márpedig én aratni fogok!!!!

MR. tökélynek szólt!

2011. jan. 24. 17:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Aratni fogsz az már biztos, mert te vagy itt a legnagyobb paraszt!
2011. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!