Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is van ilyen helyzetben?

Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Itt vagyok, kevesebb mint egy hónappal a továbbtanulási jelentkezés leadása előtt, és teljesen elbizonytalanodtam, mindenki lebeszélt mindenről. Mostmár tervem sincs. Mindenkitől csak azt hallom hogy: "ezen a szakon túltelítettség van; ez büfészak; ez a szak önmagában nem elég; ezzel nem lehet elhelyezkedni, kevés a fizetés; stb." Mit lehetne ilyenkor tenni? Távol áll tőlem minden gazdasági és reál tárgy, humán beállítottságú vagyok, szeretem az angolt és az irodalmat, tetszene a fordítás (természetesen erről is csupa rosszat hallottam), tolmácskodás, valamint szivesebben tanulnék valami olyat, ahol emberekkel kell foglalkozni. De már szinte mindenről le lettem beszélve... Hétvégén elmegyek az Educatio kiállításra, hátha ott megtalálom, amit szeretnék csinálni, de attól tartok, mégsem. Valakinek nincs esetleg valami ötlete, vagy csak megosztaná a tapasztalatait?
2011. jan. 20. 13:15
1 2
 11/16 anonim válasza:

Kedves kérdésfeltevő!


Örömmel olvasom leveled, méghozzá azért mert a te kérdésed már bennem is megfogalmazódott. Képzeld, más is van ilyen helyzetben, de ha ez nem elég (vigasz), jómagam pont ebben a helyzetben vagyok,- ezt nyugodt értsd a fenti leveledet illetően szó szerint. ;)

Teljesen azonosulni tudok a problémáddal, akár én is megírhattam volna mindezt.

Közös pontok:

- Irodalom,írás, újságírás

- Emberekkel foglalkozni (szoc.munk.)

- Kiemelt nyelvszeretet (én a német felé orientálódom)

- Reál tárgyak (soha semmilyen körülmények között)

- végső tanácstalanság


Én is szerettem volna menni (Debrecenből) Educatiora, de ez most nem valósult meg.


Na, és, segített Neked valamit?

2011. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szia. Én naívan azt reméltem, hogy ha elmegyek oda, találok egy olyan szakot vagy sulit, amibe azonnal beleszeretek, és meg is lesz a cél. :) Na hát ez annyira nem sikerült. Körbenézelődtem szinte minden sulit, leginkább a kommunikáció és média, valamint a szociális munkás szak felé érdeklődtem. Mindkettőről jókat mondtak (akármennyire is leszólják egyesek). Például, hogy Győrben a szociális munkás szakon gyakorlatnál magad választhatod meg, hogy merre is mennél gyakorlatozni ( pl: gyerekek, vagy szenvedélybetegek). Kérdezgettem több iskolánál a komm. és média szak felől, mindenki azt mondta, hogy nagyon szereti, volt olyan, aki már végzett, és van is munkája. Ami suli nekem megtetszett, az a Pécsi Tudományegyetem, de az Eszterházy Károly Főiskoláról és olyan jókat meséltek, hogy nagyon megjött hozzá a kedvem, csak az tőlem nagyon messze van. :(

Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy ebbe az irányba indulok el, afelé, ami tényleg érdekel. Neked van már valami ötleted, hogy merre mennél tovább? :)

2011. jan. 23. 18:20
 13/16 anonim válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Hát én Pécsben nem gondolkodom, a másikról meg nem sokat hallotta (amit írtál).

Te amúgy pesti vagy?!

Az a helyzet, hogy úgy telnek a napjaim, hogy valahogy nem tudok igazán leülni, és elgondolkodni felette. Valahogy sodródok az idővel, 'majd csak lesz valami' elven. Bár sejtem, hogy nem pont a nagy "Bummmm!" előtt fogok megvilágosodni. :) :O

A szoc. munka nekem is egy kiindulópont, bár még nem köteleztem el magam kizárólagosan mellette.

2011. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én sem nagyon hallottam az Educatio előtt az Eszterházyról, mármint persze, mint sulit hallottam, de, hogy milyen, azt nem. :) Egyébként nem pesti vagyok, Szfváron lakom. Remélem, hogy azért sikerül valamit kitalálnunk, mert az idő már nagyon sürget. :S
2011. jan. 24. 14:48
 15/16 anonim válasza:

Szia! Én vagyok még mindig.

Ami azt illeti a kommunikációban már nem annyira gondolkozok, mert annyira azt hallani, h telített meg minden... meg szerintem is kicsit "száraz", és az emberekkel való foglalkozás sem oly mértékű

Ami a nyelvet illeti, emelt színtű érettségivel nem próbálkozom...(nyelvvizsgával viszont igen)

Így, mivel még eddig nem jött újabb ötlet, maradtak ilyen lehetőségek: óvónő, kisgyermek gondozó/nevelő, szoc. munka.


Te h listáztad magadban a "a felhozatalt"?! :) :D

2011. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Áh, sehogysem. Egyik nap még úgy vagyok vele hogy "na, azt hisszem összeállt a kép", aztán másnap úgy ébredek, hogy lehet mégsem így akarom.. Úgyhogy nagyon nem tudom.. :D De tényleg, el se hiszem, hogy ilyen tanácstalan is lehetek, ilyen kevéssel a határidő előtt.
2011. jan. 25. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!