Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is van ilyen helyzetben?

Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Itt vagyok, kevesebb mint egy hónappal a továbbtanulási jelentkezés leadása előtt, és teljesen elbizonytalanodtam, mindenki lebeszélt mindenről. Mostmár tervem sincs. Mindenkitől csak azt hallom hogy: "ezen a szakon túltelítettség van; ez büfészak; ez a szak önmagában nem elég; ezzel nem lehet elhelyezkedni, kevés a fizetés; stb." Mit lehetne ilyenkor tenni? Távol áll tőlem minden gazdasági és reál tárgy, humán beállítottságú vagyok, szeretem az angolt és az irodalmat, tetszene a fordítás (természetesen erről is csupa rosszat hallottam), tolmácskodás, valamint szivesebben tanulnék valami olyat, ahol emberekkel kell foglalkozni. De már szinte mindenről le lettem beszélve... Hétvégén elmegyek az Educatio kiállításra, hátha ott megtalálom, amit szeretnék csinálni, de attól tartok, mégsem. Valakinek nincs esetleg valami ötlete, vagy csak megosztaná a tapasztalatait?
2011. jan. 20. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele, hogy ha vki tényleg azt csinálja amit szeret, és tényleg kiemelkedően jó belőle, akkor azért csak talál munkát. Lehet kicsit naiv elképzelés:D

Mondjuk nekem szerencsém volt, mert viszonylag versenyképes pálya érdekel.

Viszont ha minden álmom az lett volna, hogy jogász legyek (amiből ugye állítólag telített a piac), akkor jogra mentem volna.


Milyen dolgok érdekelnek? Mit szerettél volna megjelölni?

2011. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Menj oda ami érdekel. Hiába mész valami olyan szakra, ami után könnyű elhelyezkedni, ha utálni fogod a munkádat.

És én is úgy vagyok mint az első, ha valaki szereti amit csinál és jó benne, könnyebben talál munkát.

2011. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Én is mindig úgy gondolkodtam, hogy azt akarom csinálni, ami TÉNYLEG érdekel is, mert pl most közgazdasági suliba járok, de sikerült rájönnöm, hogy ez távol áll tőlem. Már kb. 7. osztályos korom óta az újságírás érdekelt, de rengetegen lebeszéltek a kommunikáció és médiaszakról, tény, hogy én sem hallottam róla nagyon jókat. Aztán hallottam a szociálpedagógiáról és a szociálismunkáról, de erről meg családon belül akarnak lebeszélni. Aztán a nyelv miatt van az anglisztika, ami Bölcsészettudományi karon van, amiről mindenki azt mondja, semmire sem jó. Szóval itt vagyok, és már én sem tudom mit szeretnék... :)
2011. jan. 20. 13:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát ezek közül szerintem még talán az anglisztika lenne a legjobb.

Szocpeddel sajna tényleg nem nagyon lehet elhelyezkedni, barátnőm azt végzett és tényleg jó benne. De mindenhova csak a puncsosokat tolják be...

Sajnos Mo-n nincs igény erre, pedig baromi nagy szükség lenne szocpedesekre:((

A szocmunkás talán egy kicsit jobb, most ő is azt csinálja mesterképzésen.


De kommunikációról is hallottam már olyat, hogy ha vki suli alatt is teper mint az állat, meg érdeklődik itt-ott, akkor lehet vele vmit kezdeni.

2011. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát igen :)

Most arra gondoltam, körbenézek még mindenfele, mi az, ami tetszene, aztán majd döntök valahogy.. Te mit tanulsz?

2011. jan. 20. 13:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Orvosira járok:)
2011. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hoppá, én is orvosira tervezek menni jövőre, kérdezhetek majd tőled privátban 1-2 dolgot? o: (nem most azonnal, majd kicsit később.)
2011. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is olyan szakot végeztem, amire azt írják mindenütt, hogy semmire sem jó, idegenforgalmi és szálloda(most turizmus-vendéglátás már a neve), mégis el vagyok vele. Eddig külföldön dolgoztam, most hazajöttem, itthon is sikerült rendesen fizető munkát találnom pár hónap alatt, ismerősök nélkül!! Szóval az a lényeg, hogy érdekeljen, amit tanulsz!!! Szerintem a kommunikációban és az anglisztikában gondolkodj. Az anglisztika mellé később felvehetsz vmi másik nyelvet, amivel mehetsz tolmácsnak majd...csak nagyon rá kell majd feküdnöd, ha most még szakközépben nem tanultál második nyelvet.

Sok sikert!!

2011. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%-os: Persze, kérdezz nyugodtan:)
2011. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Kicsit jobb kedvem lett.
2011. jan. 20. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!