Szerintetek, melyik? Ti hogy döntenétek?
1. Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szak
Elte,6 félév,félévente 160 000Ft
2. Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó
Okj. 2 félév összesen:160 000Ft
Mindjárt másolok tájékoztatót is róluk.
Az elsőnél azt tudni kell,hogy szakosodni kell,tehát nem lenne meg mind a két végzettségem.
1. A munkaügyi kapcsolatok szakirány hallgatói az emberi erőforrás-gazdálkodásról, a munkaügyi kapcsolatokról, a munkajogról szereznek ismereteket a képzés során. A munkaügyi kapcsolatok tanácsadó feladata a munkahelyi érdekegyeztetés elősegítése, a kollektív szerződések megkötésének elősegítése, az erre irányuló tárgyalások megszervezése és levezetése, a munkaügyi konfliktusok rendezésének szakmai támogatása. A szakirányon olyan szakemberek képzése zajlik, akik képesek a magyar és az európai uniós szakmai ismeretanyag alapján a versenyszférában, a költségvetési intézményeknél, az államigazgatás és az önkormányzatok szerveinél, továbbá a munkáltatói és munkavállalói érdekképviseleti szerveknél a munkaügyi politika irányítására, rendszerének kialakítására, a szociális párbeszéd intézményrendszerének működtetésére. A szakmai ismeretek biztosítják a munkaügyi viták, konfliktusok megelőzését, illetve rendezését, az érdekegyeztetés megszervezését, a vezetésben való érdemi közreműködést. A munkaügyi kapcsolatok tanácsadók a szakirány elvégzése után akár human resource szakemberként, humán erőforrás-gazdálkodóként is elhelyezkedhetnek.
A társadalombiztosítási igazgatási szakirányról kikerült társadalombiztosítási tanácsadók a központi és helyi társadalombiztosításban, adóigazgatási szerveknél, valamint magánbiztosítóknál tevékenykednek. Társadalombiztosítási szakemberekként ismerik a társadalombiztosítás különféle ágazatai és az egyéb szociális ellátások közötti alapvető összefüggéseket, továbbá a humánpolitika és az emberi erőforrások felhasználását tárgyaló egyéb tudományok legfontosabb eredményeit. Jártasak az igazgatási és ügyviteli feladatok ellátásában. Munkájuk az ellátásra jogosultság megállapítása, az ellátások folyósítása mellett ellenőrzési, igazgatási feladatokat is tartalmazhat. Feladatukat folyamatosan átalakuló intézményi-gazdasági környezetben végzik; ehhez a változó feltételrendszerhez kell naprakészen alkalmazkodniuk, miközben feladataik gyakorlatias és hatékony megoldására törekszenek. A társadalombiztosítási tanácsadók elhelyezkedésére a központi és helyi társadalombiztosításban, adóigazgatási szerveknél, valamint magánbiztosítóknál kerül sor, de alkalmasak a költségvetési szervek, magánbiztosítási pénztárak, gazdálkodási, pénzügyi feladatainak elvégzésére vagy a társadalombiztosítási és magánbiztosítási rendszer ellenőrzésére is.
2. A társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó képzés célja:
A társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadói munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciák elsajátíttatása. A társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó képes a munkáltató, és a munkáltatónál foglalkoztatottak társadalombiztosítási jogaival, kötelezettségeivel kapcsolatos feladatokat önállóan ellátni. A tb. szakelőadó képes alkalmazni a járulékokkal, egészségbiztosítással, a nyugdíjbiztosítással és a családtámogatási ellátásokkal kapcsolatos jogszabályi előírásokat. Munkája során társadalombiztosítási és munkaerő-gazdálkosási feladatokat lát el. Fontos szerepe van a bérrendszer, a béren kívüli juttatások kialakításában, valamint közreműködik a munkaerő-szükséglet meghatározásában is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!