Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok bejutni az orvosira...

Hogy tudok bejutni az orvosira? Plusz pontként már tervezem a két nyelvvizsgát és angolbol az emelt szintüt.

Figyelt kérdés
Fizikával meg kémiával mit kezdjek? Kell vmelyiböl érettségezni? És a felvételi tantárgy az egyetemn az amit választok a kémia és a fizika között? Szoval vki leirnáá nbekem az egészet? Mert már egy csomo kérdésem vann. Xd
2009. jan. 23. 16:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

OFF: Magyarul sem értem mit akarsz, mit kezdessz te más nyelven?


ON: Teljesen fölösleges mindenből emeltezni. Nyelvekből végülis megéri, mert nem kell fizetni a nyelvvizsgáért, de ezen kívül válassz ki egy tárgyat. Tegyél középszintű előrehozottakat, s utána szintemelőzz, akkor választhatsz melyiket számolják (ha jól tudom, tavaly még lehetett).


Ha orvos akarsz lenni, én azt javaslom, húzz bele, és tudj le minden "fölösleges" tárgyat. Matekot, törit, nyelvet, magyart, ha megvan az érettségid, kérhetsz felmentést óralátogatás alól, s addig beülhetsz biosz / kémia / fizika órákra helyette, vagy tanulhatsz a könyvtárban. Biztos támogatni fognak a tanárok, főleg ha úgy van megbeszélve, hogy heti 1 szintentartóra bemész. Én a helyedben rááldoznám a nyarat, meg némi pénzt ha van lehetőség, hogy maradjon két tanév készülni az emeltre.


Hogy melyiket válaszd emeltre a három tárgy közül? Amelyikből a legjobb vagy. Bár én lehet arra játszanék, hogy legyen egy közel 100%os középszintűm, és egy 60-70%os emeltem.

2009. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgából VAGY érettségiből kapod a pluszpontot egy nyelvből. Egy darab középfokú "c" nyelvvizsga 35 pont. Két darab 50 pont. 200 darab is csak 50 pont. Visznt amennyire tudom, angol közép nyelvvizsga + francia emelt érettségi (ahol elfogadják, romanisztika, pedagógia, stb.) 75 pont.


Orvosira viszont sehogy sem lesz 50 pont fölött akárhány nyelvvizsgád van.

2009. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A bolcsesz meg az orvosi teljesen kizarja egymast. Nemcsak a foglalkozasi teruletekben, hanem az erettsegire valo felkeszulesben is. Ha nem akarsz bolcsesz lenni, mert te tenyleg orvosira vagysz, akkor azonnal tegyel le a nyelvi emelt szintrol. A ket nyelvvizsga legyen meg, de azon tul ne akarj semmit.


A biosz, kemia es fizika erettsegik mind eleg huzosak, meg kozepszinten is, es neked az egyiket emelten kell csinalnod! Nagyon nehez! Megeri a szenvedest, nem azt mondom, de akkor elszantnak kell lenni, es tudatosan keszulni. Mar most.

2009. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb döntsd el mire szeretnél menni azután kérdezz, mert ez így csak egy össze-vissza bonyodalom. Az a fontos ,hogy mindenből a legtöbbet tudd és nyelvvizsgázz ezerrel akár több nyelvből is.
2009. jan. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia! Én orvosira fogok jelentkezni, de sokáig gondolkoztam rajta, hogy akarom is. Ne azt nézd, hogy mennyit keress egy orvos, hanem mennyire bírnád 24 órázást. Orvosin elégé kemény. Ismerőseim oda járnak és mesélték, hogy nagyon sokat kell tanulni. 1 hónapba anatómiai atlasz (első könyvét) latinul tudni kell. Ott van az, hogy a vérlátványa. Ha nem tudod elviselni, akkor felesleges jelentkezni. Ha jó tudom, ha valakinek nem jó a látása, már nem veszik fel. Szerencsére nálam ilyen gondok nincsenek. Emelten bio és közép kémia. Az bőven elég. Mellette oda kell figyelni a fizikára. Mert nézni fogják, hogy milyen a 11 év vége és a 12 fél év eredmény fizikából. Bennem van, hogy félek, de csak majd a sebészeti részétől. Mi lesz ha elrontom. Ez most elmúlt bennem, mikor kijöttem a műtétem után. Nem rég műtöttek és ez sokat segített, hogy tudjak dönteni. Mikor bent voltam néztem, mit csinálnak, hogy csinálják. Mellembe jó indulatú csomó volt és elhatároztam, hogy mennem kell orvosira. Én szeretek a másiknak segíteni. Ez pont nekem való, de ott van az, hogy sok mindenről le kell mondanom. Kevés buli és marad a sok tanulás.

Könnyű bekerülni a orvosira, ha valaki jó csinálja, de bent maradni pl. szegeden, nehéz. Sokan kibuknak már félévkor,de sok sikert majd a tovább tanuláshoz, bármelyik szakot választod. Csak szeresd csinálni. :)

2010. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!