Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok bejutni az orvosira...

Hogy tudok bejutni az orvosira? Plusz pontként már tervezem a két nyelvvizsgát és angolbol az emelt szintüt.

Figyelt kérdés
Fizikával meg kémiával mit kezdjek? Kell vmelyiböl érettségezni? És a felvételi tantárgy az egyetemn az amit választok a kémia és a fizika között? Szoval vki leirnáá nbekem az egészet? Mert már egy csomo kérdésem vann. Xd
2009. jan. 23. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan egyetem, ahol választhatsz kémia vagy fizika között, igen. Biológia kötelező. A felvételi tárgyakból nyilván emelt szintű érettségit kell tenned. Nyelvvizsga nagyon jól fog jönni.
2009. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tervezed a 2 nyelvvizsgát?Mikor akarsz jelentkezni orvosira?
2009. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
háát most vagyok 10.-es
2009. jan. 23. 17:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én időmben (6 éve) Pestre fizika, vidékre biológia volt a felvételi tárgy. Amúgy nem olyan durva, ha tudatosan készülsz rá és még plusz pontod is van, fel fognak venni!
2009. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de hogy bioszbol ma már emelten kell érettségizni de ha mondjuk fizikát választom akkor azt csak tovább kell tanulnom 12.-ik de nem kell érettségizni?
2009. jan. 23. 17:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjuk az elejen.


Az orvosi egyetemekre - fuggetlenul attol, hogy Pesten, Szegeden, Pecsett vagy Debrecenben vannak - 2 targybol kell felvetelizni, tehat ebbol a kettobol mindenkepp kell erettsegizned.


Ezek:


biologia ES fizika VAGY kemia.


Tehat a biosz kotelezo, es melle valaszthatod a fizikat VAGY a kemiat, amelyikrol ugy erzed, jobban megy. (Azt azert tartsd szem elott, hogy a fizika es a kemia egyarant nagyon kemenyen kell az orvosin. Tehat valaszd barmelyiket, a masikat is erdemes szinten tartani, hisz az elso evben csak es kizarolag fizikat es kemiat fogsz tanulni a kiegeszito targyak [pl. nyelv, kommunikacio] mellett.)


A szintekrol: jovo evtol mar kotelezo lesz legalabb egy emelt szintet tenni, tehat neked is ugy kell berendezkedned, hogy a 2 targy (biosz es a valasztottad - fizika vagy kemia) egyikebol emeltezned kell. Azt valaszd, amelyik jobban megy. A szaktanaraid segitseget is kikerheted a dontesben, ok mar valoszinuleg ismerik az emelt vizsgak kovetelmenyrendszeret.


Irod a kerdesedben, hogy angolbol emelt szintut akarsz csinalni, nos en lebeszellek, ha van belole nyelvvizsgad, az eleg, hiszen a felvetelihez az orvosira ugysem szamoljak be az angol emelt erettsegit, es pluszpont sem jar erte, mert nem felveteli targy.

2009. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Unalomig ismételt válasz, a legtöbb felsőoktatással kapcsolatos kérdésre ezt szokták írni, de nem tudok jobbat:

[link]

Itt megtalálod, hogy az egyes orvosi egyetemekre történő felvételhez miből kell érettségizned. Nincs nagy választék, összesen 4 helyen hirdetik meg az általános orvos szakot. A szakkeresőben megkeresed valamelyiket (legegyszerűbb a DE-ÁOK általános orvos szakját, az a lista elején van), onnan már a maradék hármat is el tudod érni. De annyit segítek (nem egészen 1 perc végignézni, meg is tettem), hogy mindenütt kötelező a biológia közép- vagy emelt szintű érettségi, mellette választhatsz, hogy fizikából vagy kémiából szeretnél-e érettségizni, de a kettő közül valamelyikből mindenképp kell. Hacsak addig nem lesz valami szép OKTV-eredményed... :-)

2009. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nemtom de anya meg a francia tanárom is azt mondta hogy most már 7 honapja járok hozzá a nyelvvizsga miatt hogy akkor érettségizek le franciábol jövö tavasszal és ha jol haladunk akkor 12. elején emeltet letudnám tenni.

Anya szerint bölcsészeti karra kénne mennem de azzal a végzettséggel nem nagyon tudok megélni. Az tény hohógy nyelvekben jo vagyok és hogy imádom is tanulni öket de szeretnék orvos lenni és külföldön dolgozni. Ennek egyik oka szerintem hogy gyerekkoromban nagy hatással volt rám a kórház mert sokat jártunk oda és bennem van az is szeretek az embereknek segiteni és imádom a Vészhelyzetet meg a Grace klinikát.de az már durva lenne ha 7 tantárgybol érettségiznék...

nemtom de most minden olyan zavaros.. :-S

2009. jan. 23. 18:45
 9/15 anonim ***** válasza:
De ha angolból például van nyelvviszgád,meg emelten is érettségizel belőle,akkor nem kapsz érte a nyelvviszgáért járó+az emelt éretségiért járó pontot,hanem csak az egyiket.
2009. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen tudom de ha még anglisztikára mennék akkor oda kell az emelt szintű
2009. jan. 23. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!