Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam...

Melyik nyelvvizsgát válasszam angolból?

Figyelt kérdés

Gyerkőc mellett vagyok itthon és belekezdtem egyetemi tanulmányokba.

Sajnos anyagi helyzetünk nem engedi meg, hogy tanfolyamra vagy tanárhoz tudjak menni, de mindenképpen szeretnék majd jövőre egy nyelvvizsgát.

Melyiket válasszam amire nagyjából fel is tudok készülni egyedül?

Esetleg ha valaki könyveket is tudna ajánlani hozzá, azért nagyon hálás lennék! :)


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2011. jún. 5. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
TELC vagy ECL. Szerintem előbbi a legegyszerűbb, utóbbi viszont színvonalasabb :) Kész Zoltán könyve Let's discuss it! címmel nagyon jó, ad szókincset és beszédszándékok is vannak benne, merem ajánlani!
2011. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Mindenképp utána fogok járni. :)


Ebben a pillanatban olvasgattam a TELC vizsga minta feladat sorát. Nem tűnik annyira nehéznek. Remélem egy éves itthon felkészülés elég lesz rá. :)

2011. jún. 5. 21:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy éves bőven elég :) ugyan nem tudom ,hogy milyen szinten állsz, de ha alapból van mondjuk egy középfokú tudásod, csak a feladatokat kell begyakorolnod, akkor néhány hónap is elég rá :)
2011. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az euro nyelvvizsga se gáz. És van külön könyv is amivel felkészülhetsz és plusz munkafüzetek amiket gyakorolhatod a feladatokat.
2011. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

telc


könnyű emberi baráti

2011. jún. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
pannon!!! a telc-et nem nevezném emberbarátinak a sok 59%-os szóbelivel meg írásbelivel. meg miaz mr hogy csak ceruzával lehet írni? :/
2011. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

TELC ECL ÉS TÁRSALKODÓ ne !!!

origo euró és dexam a nyerő :)

2011. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2004-ben az érettségim középfokon 5-ös lett. De azóta már sokat felejtettem.

Akkor a TELC-et ne nézegessem?

2011. jún. 6. 22:07
 9/13 anonim ***** válasza:
hát a mi osztályunkban az a tapasztalat, hogy ne. Mégis sokan ajánlják, azt szóval te tudod. én biztos nem választanám
2011. jún. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én TELC-en voltam, pozitív élményeim vannak, hála Istennek elsőre meglett :)

Szerintem nézegesd meg egy pár típus mintafeladatát és abból kiderül. Ha a TELC-et választod, küldhetek pár anyagot vagy mondhatok valamit róla, nem rég vizsgáztam, viszonylag még friss.

2011. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!