Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták mennyit tanultok...

Egyetemisták mennyit tanultok egy nap?

Figyelt kérdés

Én most vagyok másodéves és eléggé el vagyok keseredve. A gyakrolati óráimon nagyon sok mindent nem értek, a zh-im 1-esek... pedig hazamegyek és még otthon is tanulok. Úgy érzem meg, hogy másnak ez nagyon egyszerűen megy. Vagy csak nem vallja be, hogy nem.

Szóval a kérdés: Ti mennyit tanultok otthon rendszeresen? És ezzel milyen eredményt értek el? Hogy tudnék hatékonyabban tanulni?


előre is köszi mindenkinek, aki válaszol!


2010. nov. 10. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Vizsgaidőszakon kívül semmit, vizsgaidőszakban kb. 8 órát. Persze zh előtt is 3-4 órát. 4,5

Hova jársz?

2010. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemtől függ, jártam olyan helyre, ahol akármennyit tanultam, nem volt elég, mert egyszerűen nem fogtam fel a dolgokat.

Most átlag két nap 4-5 órát egy-egy zh előtt, két teljes napot egy-egy vizsga előtt.

Na jó, idén több lesz, mert nem nagyon jártam be és még gőzöm sincs, miről is kéne tanulni.

Ja meg a kötelezők, azoknak igyekszem legalább egy részét elolvasni, rengeteget számít, sokszor már csak abból le tudok vizsgázni legalább kettesre.

2010. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Valamikor semmit, de néha beadandót csinálok vagy 6 órán keresztül. És még zh-ra nem is tanultam.
2010. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nyelvszak major+nyelvszak minor
2010. nov. 10. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Mérnökire járok. Én úgy vagyok vele, hogy az alvást már haszontalan időtöltésnek tartom. Persze vannak napok, amikor kiengedek, de általában az iskolán kívül napi 2 órát pihenek olyankor, amikor nincs semmi. Ha ZH szezon van akkor egész nap geometria, matematika, vagy bármi más. A ZH-im 3-askák így. Persze hétvégén barátnőmnél vagyok.
2010. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Ne parázz rá annyira, én is így voltam sokáig, hogy csak tanultam és rettegtem a vizsgától (középiskolában a nagyobb témazáróktól). Lehet, hogy az a baj, hogy mindig túl akarod bonyolítani a dolgokat, ezért nem sikerülnek azok a nyavalyás vizsgák! Kapcsolódj ki néha kicsit tanulás közben is, menj sétálni, hívj fel valakit, vagy menj fel msn-re és beszélgess kicsit. Nekem ezt javasolták és bejött! :)

Jó tanulást és sikeres vizsgákat!:)

2010. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, ne is vidd túlzásba. Az előző matematika ZH-ra túlhajszoltam magam. Mindennap hazajöttem, és éjfélig megállás nélkül példa megoldás 1 héten keresztül. Aztán ZH-n annyira leblokkoltam, hogy már az első feladatot áthúzkodtam, és kezdtem egy új lapot. Végig nyögvenyelősen csináltam, folyamatosan húzkodtam át mindent, mindent újraírtam, és még így is lettek elemi hibáim, ami azért már vicces. Tudtam 5-ösre az anyagot, de így csak 75 pontom lett, 3-as. Megszoktam már a 3-asokat :(.
2010. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
bme-re járok, napról napra tanulásom nincs, ha beadandó van, akkor ugye az előzőnap 3-4 óra, de az is így msn-ezgetés, tv-nézés mellett. Zh-kra egy kicsit többet előző nap.
2010. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Műszakira járok és én amikor tehetem akkor tanulgatok. Sosem játszok vagy TV-zek. Csak a bulik alkalmával kapcsolódok ki. Itt az olyasmi, hogy nem értesz valamit már mindennapi. Több, mint 150 szilárdság feladatot kell megoldani félév végéig. Emellett nincs alvás, és ez még csak a szilárdság. Ezektől függetlenül én szeretem.
2010. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

19:47

Ebben igaza van. Műszakin nekem is ki lett lőve a tv, és az, hogy valami játékot elővegyek számítógépen. Csak a hétvégéim mennek el szórakozással (akkor is barátnővel). Azon kívül a legtöbbször tanulok, most is épp várom, hogy betöltsön egy sza.r informatika pdf a sza.r mobilnetemmel.

2010. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!