Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolások/Egyetemisták! Ti...

Főiskolások/Egyetemisták! Ti hogyan tanultok vizsgákra? Tippek?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok és nagyon nincs ráállva az agyam ekkora mennyiségű tanulnivalók megtanulására...

Egyszerűen nem tudom milyen technikával tanuljak meg egy egész könyvet,hogy lehetőleg mire a végére jutok még tudjam mit olvastam az első oldalon:D

Jegyzetelni szoktam,de ez esetben rengeteg időt veszítenék vele... :S


2011. jan. 8. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Majd belejössz. :)

Amúgy nekem, ha könyvet kell olvasni a vizsgára (és nem elég az órai jegyzetem), akkor úgy szoktam, hogy kijegyzetelem, és a jegyzetet tanulom meg. De sok óránál elég az órai jegyzet is, ha azokról a könyvekről van szó órán is.

A csoportban 3-4 emberrel közösen ki szoktuk dolgozni magunknak a vizsgaanyagokat év közben, és így már csak ezeket kell megtanulni.

2011. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Pozitív hozzáállás! Nem szabad feladni. Ha feladod, nem győzhetsz, ha nem adod fel, győztél. Még akkor is győztél, ha nem sikerül a vizsga! Mert igaz, hogy rosszul fog esni, hogy megbuktál, viszont nem úgy fog rosszul esni, hogy "ha tanulok, akkor sikerülhetett volna".


A jegyzetelés valakinek bejön, valakinek nem. Én sokszor időpocsékolásnak érzem, ezért csak nagyon ritkán alkalmazom. Nem tudom miről szól a könyv, de próbáld meg értő olvasással elolvasni... Képzeld el, mit olvasol. Ha vannak hozzá feladatok, akkor gyakorold őket, orrvérzésig! Sokszor van a vizsgán olyan, hogy a feladat elméleti hátterét kérdezik. Mivel már tudod a gyakorlatban, le tudod írni a saját szavaiddal, egy konkrét példán keresztül. A tanárok imádják az ilyet!


Szerezz régebbi vizsgasorokat felsőbb évesektől. Vagy emlékezz vissza, miket kérdeztek zh-kon, nagyjából ugyanazokra mennek rá. Ha tételsor van, akkor lennie kell kidolgozott tételeknek is, szintén a felsőbb éveseknél érdeklődj! Segíteni fognak! Ők is kapták, és majd te is átadod jövőre. Ha nincs kidolgozott vizsgatétel, akkor csinálj egyet! Kezdd el az egyik tankörtársaddal, felosztjátok egymás között. Össze is ülhettek többen tanulni, ha nem értesz valamit, akkor esetleg más érti, és elmagyarázza neked. Ugyanez fordítva, lehet, hogy te értesz valamit, amíg más nem. Nagyon jó barátságok kötődnek így! Tapasztalat! Azok a tipikus barátságok, hogy szó nélkül képesek segíteni neked, bármikor (feltéve ha tudnak), és addig nem nyugszanak, amíg meg nem érted =). Ha nem tudnak segíteni, akkor pedig együtt próbáltok meg rájönni a titokra =).


Szóval, pozitív hozzáállás, értő olvasás, képzeleterő, ha más nem, idióta példákon keresztül jegyezd meg. Én képleteknél például szavakat alkotok. Vagy mondatot. pl. ró=m*v -->róka megy vadászni

Q=C*U --> kucu

q=t*y --> kuty

y=E*q*A --> Ipszilon elmehet a ku*va anyjába =)

Így tényleg megjegyzed =). És nem téveszted el soha. Mivel első éves vagy, ezt nem tudod használni, de később próbálj olyan tárgyakkal összefüggést keresni, amiket tanultál. Egyből meg fogsz világosodni.

2011. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ez de nagy:

"y=E*q*A --> Ipszilon elmehet a ku*va anyjába"

:-DDDDD

2011. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be régen, ha csináltam kivonatot a tételekből, azt sokszor leírtam és az alapján tanultam. Így a stressz miatt is a kivonat eszembejutott, a többi meg ez alapján adta magát.
2011. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ,hasznos volt!

:)

Főleg a második:D

Az a baj,h néha úgy érzem,h nem tudok könyvből tanulni,hanem ha saját kezemmel írom le és azt tanulom meg:S

valamiért ez van beidegződve és sajnos tapasztalatból mondom,mert mikor könyvet olvastam,volt,h azt sem tudtam mi volt az előző oldalakon:S

jegyzetelés kéne,de tényleg sztem is időpocsékolás.

szerencsére nagyrészt tesztes vizsgáink lesznek,ez valamennyire megkönnyíti a helyzetet,mert ezáltal beugranak az infók,de kifejtősnél nem tudom mi lesz :/

2011. jan. 8. 16:24
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Mit értesz kivonat alatt? Jegyzetelés?

Amúgy jöhetnek még tippek :))))

2011. jan. 8. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Kivonat a jegyzetből. Tehát csak pontokba van szedve a lényeg. Akkora, hogy egy kis cetlin elfér és könnyű memorizálni, de ez alapján fel tudod idézni a többi részt is. Ad egy támaszt és egy keretet a tételnek.
2011. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Alapos órai jegyzeteket csinálok, de a jellemzőbb, hogy kiveszem az ajánlott szakirodalmat. Abból sokszor jobban megértem a dolgokat... Összehasonlítom az órai vázlattal, felépítgetem, emésztgetem, és mint mondták vázlatot csinálok, logikai fonalat. Így mikor tételt húzok, már van egy rendes feleletvázlatom előtte kidolgozva, és erre könnyebb felelni, sőt, nem is stresszelek annyira. Jegyzetelni nem szoktam sokat, mert sok időt elvesz... Sokkal fontosabb értelmezni a dolgot, alaposan elolvasni, megérteni, mint kiírogatni. De a bonyeszabb mondatokat általában kiírom egyszerűbben, pár fontos gondolatot. De semmiképpen sem húzogatom ki, meg írom le az egész mindent.
2011. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


A tesztes dolgokkal vigyázz, tanárok szeretnek huncutkodni =P. Elég, ha az "és" helyet "vagy"-ot írnak, már mást jelent a mondat. Itt egy konkrét példa, az áldozat szerepét én játszottam =). Gazdász tárgy, igaz-hamis feladat, a meghatározás, amit megtanultam: "A pénz a bankrendszer passzívája". Mit kérdeztek? "A pénz a bankrendszer aktívája". Reflexből ráírtam, hogy: IGAZ. Aztán csak a tanszéki adminisztráción vettem észre, amikor mentem megnézni, hogy mégis hány ponttal buktam meg =P. Ezért nem szeretem a tesztes feladatokat, vizsgákat: ha tanulsz, akkor is megbukhatsz, ha meg azt sem tudod mi az, át is mehetsz, egész jó eredménnyel! Láttam ilyet, nem is egyet...


Kifejtősnél figyelj arra, amit kérdeznek! Tipikus hiba, hogy a gyerek mindenről ír, és jókat, csak arról nem, amit kérdezett a tanár. Inkább legyen egy átfogó képed mindenről, tudj hozzászólni minél több dologhoz, mint az, hogy kifejezetten egy-egy dolgot tudsz, de azt nagyon.


Egyet jegyezz meg! De amit most írok, ezért rengetegen le fognak szólni, de nem érdekel. Tehát: Egy jó katona a csatába fegyver nélkül soha nem indul! =)

2011. jan. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg nem való neked az egyetem. Ilyen egyszerű. Mindenki azt hiszi, hogy az diploma olyasmi, amihez mindenkinek alanyi joga van... Akinek nehezére esik végezni az egyetemet, annak nincs tehetsége a szakjához, innentől kezdve ne akarjon diplomát.
2011. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!