Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök szakra felvételiznék,...

Mérnök szakra felvételiznék, de a kémia eddig nem volt az erősségem. Vélemény? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre végzek, és érdekel az élelmiszer mérnöki vagy a szőlész borász mérnöki szak.

Viszont eddig nem foglalkoztam a kémiával, gimnáziumban csak 10. osztályig volt, és nem is mentem belőle faktra, nem gondoltam, h valaha szükségem lenne rá. (nem volt a szívem csücske..főleg a tanár miatt)

Bekerülni infó érettségivel be tudnék,inkább az a kérdésem, h szerintetek merjek-e így belevágni? Van-e esély arra,h bepótoljam/behozzam/megértsem a kémiát?


köszi


2010. nov. 6. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
esélyed sincs! vagy legalábbis nagyon nehéz helyzetbe leszel. én másodéves vegyészmérnök vagyok, és az áltkém elmélet például közös minden mérnöknek. ugyanazt kapod, ugyanolyan szinten, mint én. szóval cumi lesz. :-P
2010. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg eljárogatni külön tanárhoz, ha úgyérzed az iskolai kémia tanárt nem bírod. Ugyanez volt nálam is, utáltam a kémiát, soha nem is tanultam meg, mert nem értettem belőle semmit, bekerültem informatika érettségivel főiskolára, ami szintén kell, de talán nem olyan mélységekben, a kémiához viszont lövésem sincs, nem tudom hogy lesz meg az a tárgy. Igyekezz legalább az alapokat elsajátítani, hogy ne érjen hideg zuhanyként amit egy egyetemen vagy főiskolán kapni fogsz!
2010. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"esélyed sincs!"


Ez baromság:) Én orvosira mentem kémiatudás nélkül...és lám, 4-esre levizsgáztam belőle:P

Csak akarni kell (meg tanulni:D).

2010. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

2.: Milyen fősulira jársz, ha szabad tudni?Sok sikert hozzá:)


3.: Orvos-jelölt, akkor fizika-biosszal kerültél be?:D


Megpróbálom átrágni újra a gimis könyveket, bár nem is az elmélettel, inkább a reakc. egyenletekkel meg a számolásokkal vannak (voltak) problémáim, magyarázni nem magyaráztak semmit, és mivel eddig nem is nagyon foglalkoztatott, én se jártam utána a dolgoknak...:(

2010. nov. 6. 23:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Építőmérnöknek tanulok. Nálunk jelenleg alapozás van, gyakorlatilag átismételjük az általános és középiskolai kémiát rohamléptekkel, és ugyanakkor egy egy szó dereng, de hányingert kapok az egésztől, úgy összefolyik minden. Már bánom hogy nem foglalkoztam vele kicsit komolyabban, el sem tudom képzelni mi lesz velem következő félévben vízkémián, de igyekszem behozni a lemaradásom!
2010. nov. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaja, biosz-fizika:D

Aztán mikor vmi nagyon nem volt világos, akkor elővettem a középsulis kémia könyveket:)

2010. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!