Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen finanszírozási lehetősé...

Milyen finanszírozási lehetőségeim vannak ha egyetemre mennék?

Figyelt kérdés
Németországban élő magyar vagyok 7 éve, de sajnos a magyar érettségimet nem fogadják itt el, szeretnék egy felnőttképzést Szegeden elvégezni. Láttam, hogy van állami és önköltséges finanszírozás, de mivel már 28 évesen senki nem tart el, nem tudom miből tudnám magamat eltartani a képzés mellett. Tud valaki valamilyen opciót, amit ez esetben tehetek? Részmunkaidős állást mindenféleképp vállalnom kell majd, de van még valami, amit tehetek?
okt. 30. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A finanszírozás attól függ, hová vesznek fel. Hogy Te hogyan tartod el magad a mindennapokban, ahhoz az egyetemnek semmi köze.
okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felnőttként levelező képzést kell választani. Kemény szakon is lehet mellette félállásban dolgozni. De ha nagyon odateszed magad, akár negyven órában is.
okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem levelezőt KELL, hanem egyszerűbb, ha dolgozni akarsz mellette. De pl gyógytornász, gyógyszerész, általános orvos, tanár, gazdasági szakos (legalábbis az SZTE-n) nem tudsz levelezőn lenni. Informatika, mérnök szakokat viszont lehet. De sajna diákigazolványt nem kapsz, így nem tudsz elmenni diákmelózni se mekibe, se call centerbe, ami mondjuk rugalmas, órarendhez igazodó lehetne.


De amúgy ha 2 tárgyad elfogadják, akkor azt be tudod duplázni és akkor nem gáz, ha nem fogadják el a magyart, mert nem tanulmányi ponttal fogják számítani a felvételid.

okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A nappali előnye viszont, hogy vannak ösztöndíjak. Ha senki sem tart el (értsd úgy költözöl haza, hogy nem a szüleidhez és a szüleid lenyilatkozzák, hogy semmilyen módon nem támogatnak) akkor szociális ösztöndíjat kaphatsz. A szociális ösztöndíj valamivel több szokott lenni a minimális tanulmányinál. Aztán vannak még speciális ösztöndíjak, attól függően valamilyen támogatott csoportba tartozol-e. (Ez lehet vallási alapon, települési ösztöndíj akármi...)


Meg ott a diákhitel. Féléven ként 750.000 Ft, szabadon felhasználható, ha nő vagy és 30 alatt szülsz el is engedik, ha 30 felett, de 2 gyereket szülsz a felét elengedik. Ha férfi vagy cumi, változó kamatozású, szóval aki nem valami nagyon jól jövedelmező szakmát választ nagyon beszívhatja vele.

nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 de sajna azok a támogatások se valami nagy pénzek. Halmozott hátrányos helyzettel, 100+ kmre lévő lakhellyel és kitűnő átlaggal se kapna többet sajnos 100-150-nél. Kolit ennyi idősen nagyon kevés eséllyel kapna már, 18 évesek is versenyeznek a bekerülésért, szóval ez a pénz kb el is menne neki albérletre.
nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem kapcsolódik a kérdéshez meg bocsi az offért, de tényleg Németországban élsz, ahol sokkal jobbak az egyetemek, munkalehetőségek és a fizetés is és inkább hazajönnél? Nem vagy normális.
nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Kollégiumi felvételinél sehol sincs a szempontok között, hogy hány éves vagy. Pontrndszer van, a szociális helyzeted számít és tanulmányi eredményed. A születési évszámodra nem jár pont.
nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!