Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi szak lehetosegek...

Egyetemi szak lehetosegek fodrasz vegzettseggel lehetseges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok vegzos 13.-os fodrasz tanulo. Egyetemre szeretnek menni, de sajnos az erettsegim nem lett valami jo, illetve az uj rendszer szerint szakmai vizsgam emelt szintu erettseginek fog megfelelni, de egyetemre ezzel a szakmaval sehova se tudok menni, illetve nem is terveznek. Leginkabb a gazdalkodasi es menedzsment szak erdekelne. Esetleg valakinek lenne erre valami otlete hogy mit tudnek tenni hogy sikeruljon egy egyetemre bejutnom?



#egyetem #Fodrasz vegzettseg
tegnap 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Érettségizz le újra.


Egyébként mit szeretnél ezzel a szakkal?

tegnap 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg most nem tudnál leérettégizni azokból a tárgyakból, amelyek neked kellenek a felvételihez (vagy rosszul sikerül), akkor ha megvan az érettségi bizonyítványod utána bármiből tehetsz érettségit. Természetesen az már fizetős. (Ha jól tudom, az első javító x időn belül ingyenes, de ebben nem vagyok biztos így valaki, aki tudja írja le, hogy hogy van pontosan.)


Mindenképpen azt javaslom, ha tanulsz olyan tárgyakat, amelyekkel számolnak a felvételinél az adott szaknál, próbálj meg minél jobban felkészülni rá. Ezen kívül nézd meg mivel tudsz pluszpontokat szerezni. (Pl. nyelvvizsga.)

tegnap 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gazdálkodás és menedzsment szakkal nem mész sokra, a pénzügy számvitellel több a lehetőség. Én közgazdasági iskolába jártam, de gondolom a többi technikumban, szakközépben is a szakmai tárgyakon kívül van még töri, magyar, matek, nyelv, esetleg földrajz. Ebből a nyelvet, a törit és a matekot az összes gazdasági szakra elfogadják az országban. Ha van minimum B2-es angol vagy német nyelvtudásod, én nyelvvizsga helyett emelettel próbálkoznék, ugyanúgy megkapod a plusz pontot és tudsz duplázni. Utána rágyúrnék egy töri vagy matek emeltre. A magyar emeltet is van amelyik egyetem elfogadja (pl Corvinus), de annál több viszont nem (BGE, SZTE, DE, ELTE stb).


Amúgy fodrász végzettséggel elmehetnél szakoktatóira is, ha tervben van esetleg, hogy mesterfodrász akarsz lenni és képzéseket tartani.

ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%
1 dehogy kell újraérettségizni. Tegyen szintemelőt 2 tárgyból és simán tud élni a duplázás lehetőségével.
ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!