Egy alkalmazott közgazdaságtan szak végzettséggel valóban betölthető bármelyik gazdasági végzettségű pozíció?
Gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni egyetemen.
Leginkább nemzetközi gazdálkodásra mennék.
De azt szokták mondani, hogy egy komolyabb elemző matekos szakkal is betölthetők olyan területek ami mondjuk egy nemzetközi vagy más gazdasági szakkal, de fordítva már nem.
Van eszem a matekhoz, reál beállítottságú vagyok, nem okozna nagy problémát a matek, mert nagyon szeretem és fogékony is vagyok rá. 5-ös lett most a középszintű matek érettségim, nagyon gondolkodom az emelt matekon is.
Sokan mondják hogy minél matekosabb egy szak, annál piacképesebb. És lehet bevállalnám az alkalmazott közgazdaságtant is ha azzal még több lehetőségem lenne és jobb döntés lenne.
Szerintetek?
“De azt szokták mondani, hogy egy komolyabb elemző matekos szakkal is betölthetők olyan területek ami mondjuk egy nemzetközi vagy más gazdasági szakkal, de fordítva már nem.”
Nemhogy olyanokkal IS betölthetők, hanem elsősorban ezzel tölthetők be. A legértékesebb elemzői területek ezekkel tölthetők be:
- Matek alapszak, alk. matek vagy biztosítási matek mesterszak
- GPME osztatlan szak
- AK + SCM alapszak, valami normális mesterszak, ami lehet pénzügy is
- Nagyon esetleg psz alapszak, pénzügy mesterszak, de ez már izzadós
- Nagyon-nagyon esetleg marketing alapszak, survey statisztika vagy valami marketing data science mesterszak, nagyon-nagyon izzadós mesterszinten de ez is megyeget
A többi kombináció nem elég matekos, nem nagyon látom, hogy jönne ide. A nemzetközi gazdálkodás az külkereskedelem, jó szak, de semennyire se elemzős vagy matekos. Inkább kínai hivatalnokokkal telefonálgatós, szervezkedős, nyugtatószedős szak.
“Van eszem a matekhoz, reál beállítottságú vagyok, nem okozna nagy problémát a matek, mert nagyon szeretem és fogékony is vagyok rá. 5-ös lett most a középszintű matek érettségim, nagyon gondolkodom az emelt matekon is.”
Akkor uccu neki, maxold ki magad amíg fiatal vagy.
“Sokan mondják hogy minél matekosabb egy szak, annál piacképesebb.”
Természetesen ez így van. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy ha a gazdasági tevékenységek legértékesebb részét akarod csinálni, akkor minél matekosabb, annál jobb.
“És lehet bevállalnám az alkalmazott közgazdaságtant is ha azzal még több lehetőségem lenne és jobb döntés lenne.”
Életed legjobb döntése lenne. A hét bármely napján beülhetsz a többi gazdasági szakos bármilyen állásába, esetleg nem te leszel a legpengébb számvitelből, ellenben az lehetsz, aki mesterséges intelligenciát programozva automatizálja a számvitelesek munkáját. Ha meggondolod magad, még mindig mehetsz akármilyen pénzügy, marketing stb. mesterszakra.
De ha teheted, maxold ki magad rendesen amíg fiatal vagy, nagyon meg fogod magadnak köszönni később.
Köszönöm neked a hasznos válaszod, értékelem és igazad lehet az elemzős szak fontosságát illetően, hogy a legjobb döntés lenne :)
Igazából az a helyzet, hogy a nemzetközi gazdálkodás érdekel nagyon, minden egyes része foglalkoztat. Minden tetszik benne, az hogy a nyelvekre nagyon rámegy, az hogy gyakorlatorientált, hogy külföldi körökben kell nagyrészt mozogni, a nemzetközi cégek működtetése és irányítása, meg tényleg minden. Igazán hozzám illőnek érzem.
Viszont a legjobb lehetőségeket akarom megteremteni magamnak, és tekintve azt is, hogy jó vagyok matekból, meg a matekosabb szakok értékesebbek és amúgy az elemzés, a mély logikai gondolkodás is érdekel, mindenképp érdemes számításba vennem az elemzősebb szakokat is.
Nekem a céljaim közt szerepel a saját vállalkozás kiépítése is és külföldi karrierre vágyom. De ha az alkalmazás gazdaságtant elvégezném, azzal is lehetne pl vállalkozást nyitni ha nem tévedek ? Hisz nagy előny lehet ha olyan magas szinten sajátítok el adatelemzéseket, számítási módszereket ami egy vállalkozásban is fontos lehet ugyanúgy.
Hisz ha egy alkalmazott gazdaságtan szakon végzett személy képes ellátni más gazdasági szakon végzettek feladatát, akkor ez is hasznos lehet ilyen esetben is.
Tehát az érdeklődésem megvan mindkettő felé, annyi a különbség, hogy én nem biztos hogy egy bankban szeretnék dolgozni alkalmazott dolgozóként. Szóval a kérdés az lenne, hogy ez esetben is megéri-e elvégezni?
#3 Gazdasági szakok könnyűek, nincs nagy értékük, csomó hülye elvégzi, telítettek a pályakezdő pozik többszörösen.
Végezz el egy alkalmazott matematikus BSc-t IT fókusszal hogy az elemzéshez szükséges technikai készségek rendben legyenek - Python, SQL, PowerBI, vizualizáció, statisztika majd gazdasági szakot végezz MSc-n vagy postgrad képzésen.
Sokkal nagyobb a munkaerőpiaci megbecsülése a matematikus / IT szakembereknek mint sima gazdasági szakot végzetteknek, jóval nagyobb nemzetközi karrier vár rád. A gazdasági ismeret ami pl egy középvezetői / csoportvezetői pozi betöltéséhez szükséges az sokkal könnyebben pótolható (anélkül hogy sok bullshitet hallgatnál egyetemi BSc keretén belül) mint az erős elemzői készség és az elemzéshez használatos frameworkok ismerete.
Elemzői területek között is hatalmas eltérés van a legtöbb gazdasági szakos megreked az excelezés szintjén míg a komolyabb elemzők magas szintű neurális hálózatokat és többdimenziós regressziós modelleket hoznak létre Big Data / Cloud környezetben. Az utóbbihoz általában édeskevés a gazdasági végzettség mert nem adja meg a szükséges matematikai és informatikai ismereteket.
5. “Az utóbbihoz általában édeskevés a gazdasági végzettség mert nem adja meg a szükséges matematikai és informatikai ismereteket.”
Helyett a GPME és AK szakosoknak bőven megvannak a szükséges alapjaik, és a tapasztalat azt mutatja, hogy az economics (AK) alapszak + data science mesterszak az egyik leghasználhatóbb kombináció a data science területén. A matek alapszak is nagyon jó dolog, de a GPME/AK is nagyon jók.
Ti is hasznosakat mondtok, azonban az én esetemben figyelembe kell vennünk azt, hogy milyen területen is szeretnék majd lenni illetve mi érdekel igazán és ennek megfelelően választani egy szakot.
Kétségkívül hasznosak a matek és az elemző gazdasági szakok is, viszont meglátásom szerint messzebb esnek ezek egy vállalkozás világától. Általában az elemző szakon végzettek bankban vagy nagyobb intézetekben helyezkednek el, vagy pl befektetési tanácsadóként stb. Örülnék a magas szintű megszerzett tudásomnak de nem tudnám annyira élvezni valószínűleg.
Sokkal inkább örömömet lelném abban ha egy vállalkozásban tevékenykednék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!