Melyik szakképzést választanátok az alábbiak közül?
Humán, illetve művészeti beállítottságú vagyok, ugyanakkor fogalmam sincs mihez kezdjek az életemmel. Jártam bölcsészkarra, animációs képzésre, de minden zsákutcának bizonyult, hiába érdekeltek ezek a területek, egyszerűen nem láttam magam előtt, hogy én ezekkel valaha is el tudnék helyezkedni. Jelenleg tehát csak egy érettségim van és nem találom a helyem a munka világában.
Annyi fix, hogy szeretnék továbbtanulni, jövőre egyetemre jelentkezni. A sok kudarc és tanulmányi vakvágány miatt ki vagyok égve, semmi konkrét célom vagy önbizalmam, a tanulás és a közösség motivációt, célt és önbizalmat adna.
Az alábbi képzésekhez van lehetőségem a közeljövőben bekapcsolódni:
- Junior frontend fejlesztő (halvány lila gőzöm sincs a programozásról, de állítólag a munkaerőpiacon hasznos területnek számít, ezért nyitott vagyok rá)
- Logisztikus (ehhez nincs különösebb érvem, picit érdekel és állítólag ez is hasznos)
- Pedagógiai-asszisztens (a humán beállítottság miatt merült fel, illetve mert érdekel a pszichológia és a tanári pálya, jóllehet inkább introverált jellem vagyok)
- Gyógypedagógiai-asszisztens (mert érdekel a pszichológia és a tanári pálya és mert állítólag keresett - igaz, a szellemi sérültektől tartok kissé, de ez talán leküzdhető)
- Cukrász (a kreatív véna miatt merült fel, továbbá mivel szeretek sütni, s bár tudom, hogy idehaza nincs benne nagy biznisz, külföldre való költözéskor hátha jól jöhet)
- Személy- és vagyonőr (mivel introverált vagyok, és mert állítólag ez is keresett)
- Nyelvtanfolyam (jó lenne a jelenlegi angoltudásomat felsőfokú szintre felhozni, a passzív német és/vagy japán középfokúmat felfrissíteni, állítólag sok SSC elég a jó nyelvtudás+érettségi kombó, mellette lehetne levelezőn egyetemen tanulni)
Ezek közül ti melyiket választanátok? A külföldre való kiköltözés is tervbe van véve, de érettségivel sok értelmét nem látom kimenni. Ezek közül melyikkel mennék odakint a legtöbbre?
Részemről a legfontosabb szempont, hogy fixen el lehessen vele helyezkedni akár már a képzés alatt, de legkésőbb a tanúsítvány megszerzését követő 1-2 hónapon belül. Az, hogy mennyit fizet, momentán lényegtelen.
Ezek közül egyiket se!
ÉN, letenném a vagyonőrit, és a pénzt és időt amit nyerek vele, letenném a teher és a busz jogsit, ha már egyetem nem játszik.
Játszik az egyetem, de ezúttal extra alaposan meg kell gondolnom a választásomat, mert már csak egy állami évem maradt, a fennmaradó féléveket max. diákhitelből tudnám fedezni.
Kétszer már mellényúltam, harmadszor nem szeretnék. Ezért is keresek egyelőre piacképes szakképzés(eke)t, amelyekkel relatíve könnyen és gyorsan el lehet helyezkedni. A tudat, hogy keresett szakmát tanulok, szerintem megadná a kellő motivációt. Nőként, műszaki beállítottság híján az ilyen villanyszerelő, gépi forgácsolót és társait inkább kihagytam a felsorolásból, noha tudom, hogy a kétkezi szakmák keresettek hazai és külföldi berkekben egyaránt.
Piacképes szakképzés?
- Teher és busz jogsi.
- Klímaszerelő.
De nő vagyok! Magát a képzést elvégezhetem, de vállalkozóként attól tartok senki sem fog komolyan venni, mint női autószerelő, burkoló vagy villanyszerelő.
Viszont a tipikus "női" szakmák, mint a fodrász, körmös, kozmetikus, stb. egyáltalán nem érdekelnek, az ápolóhoz pedig nincs gyomrom. Akkor már ezerszer inkább lennék villanyszerelő.
Cukrász (szakács) és nyelvtanulás.
A cukrászattal egy kis gyakorlat után egészen menő dizájnos dolgokat csinálhatsz, akár művészi szintig viheted (de lehetsz vállalkozó vagy egy jó vendéglátós csapat tagja), vagy ráállhatsz kézműves édességekre, luxus kézi csokoládékra - és külföldön is keresett.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!