Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftverfejlesztő szeretnék...

Szoftverfejlesztő szeretnék lenni, hármas matekkal felvesznek?

Figyelt kérdés
Hármas vagyok matematikából és szoftverfejlesztőnek szeretnék menni, javítsak nagyon és huzzak bele vagy egy gyenge négyessel is felvesznek

ma 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hova?
ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A METU-ra felvesznek ezzel is. De miért akarsz szoftverfejlesztő lenni, ha nem izgat a matek?
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam kérdezni, hogy hová? Középfokú oktatásban azért nem csak a matematika jegyet nézik, ha másból jobb vagy, illetve jól megírod a felvételit, akkor van esélyed.

Főiskolára is be lehet jutni hármassal, ha egyébként másból jobbak a pontjaid, csak azért azt gondold végig, hogy tényleg fog-e menni. A férjem most jár programtervező mérnök szakra, és eszméletlen durva a matek. Diszkrét matek, a programozás logikai alapjai, statisztika, analízis I-II stb. Ezekre többet készül, mint a szakmai tantárgyakra (Mondjuk szerintem ez tök gáz, dehát a magyar oktatási rendszer az ilyen.)

ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

A szoftverfejlesztő egy összetett szakma. Ha gyenge vagy, jó, ha kódolásra használnak minimálbérért, de ez sem biztos. ha nagyon jó vagy, lehetsz idővel vezető programtervező hatalmas pénzekért.


Hogy mivel jutsz be egy képzésbe, egy dolog. Hogy milyen tudással jössz ki és ezt mennyire díjazza a szakma, az másik dolog. Itt a legkevésbé számít, hogyan jutsz be. Az életed minősége függ viszont attól, hogyan jössz ki. Ezt gondold végig. Mire leszel képes. Ehhez mannyi munkát vagy hajlandó beletenni.

ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kozepiskolarol van szo!! Es a matek erdekel egyebkent, de nalunk a tanarral van baj. Ahogy megkaptuk a tanart az osztaly legjobb tanuloja is epp hogy negyes
ma 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj el gőzerővel gyakorolni a felvételire. Tudom, hogy kevés diák áll neki egyedül, de nem lehetetlen, még a megoldások is fent vannak a neten.
ma 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!