Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy marketing?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves kereskedelem és marketingen, már számomra az utolsó gimis évemben is egyértelmű volt, hogy ezt szeretném tanulni és mindig érdekelt ez a téma. Viszont sokan azt mondják, ezzel a szakkal nem lehet jól elhelyezkedni. Az egyik távoli ismerősöm mesélte, hogy nem tudott ezzel a szakkal egyáltalán elhelyezkedni, és hogy inkább elvégzett egy gépészmérnöki szakot. Nem tudom érdemes lenne-e ezt a szakot tovább vinni, és ennyi energiát belefektetni ha nem lesz még munkám se. Gondolkoztam hogy inkább átmegyek nemzetközi gazdálkodásra (most még csak alapozó tárgyaim vannak, tehát nem kéne újrakezdenem mindent), de nem igazán tudom, hogy ez a szak mit foglal magában, azon kívül hogy nagy hangsúly van az idegen nyelveken, ez is közgáz, és hogy ezzel a szakkal jobb esélyeim lennének a munka világában. Ennek ellenére valószínű, hogy nem maradok ebben az országban. Egyébként elég jó a nyelvérzékem, és egy kicsit sajnálom hogy marketingen a tudásomat és a nyelvtanulási vágyaimat nem tudom annyira kiélni, ezért is gondoltam még a szakváltásra. A marketinget is nagyon szeretem ennek ellenére és nem tudom hogyan döntsek.

okt. 7. 20:15
 1/3 IgaziÚriember ***** válasza:
14%

"Ennek ellenére valószínű, hogy nem maradok ebben az országban"


Akár kezdhetsz is csomagolni, mert ilyen büfészakokkal se Magyarországon, se külföldön nem fogsz kelleni sehova, hűtőházat pucolni vagy hasábburgonyát kisütni pedig 8 általánossal is lehet.

okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Minden gazdasági szakkal nehéz elhelyezkedni, ha nincsen egyetem alatt végzett szakmai gyakorlatod (és nem arra gondolok hogy a kötelező szakmia gyakorlatot letudod).

a gazdasági munkahelyek többségénél - főleg ami marketing és kereskedelem, ott általában csak azt akarják hogy legyen valamilyen gazdasági diplomád, a többi meg az egyéb tapasztalatod alapján (munka és esetleg diákszervezetek, önkéntesség) eldől.


nézegess linekdinen, proessionön, zynternen néhány álláshirdetést amit végeznél majd a jövőben. láthatod, hogy a legtöbb helyen nem azt írják a gazdasági pozícióknál, hogy milyen konkrét szakott kellett végezned ahhoz hogy betölts a pozit, hanem gazdasági terület - esetleg megemlítik hogy melyik diplomákat preferálják, és hogy e mellé még mennyi releváns tapasztalatot várnak el.

és amit még észre fogsz venni: se Magyarországon, se külföldön nem fogsz találni olyan álláshírdetést, ahol nemzetközi gazdálkodás szakot kérnek. a marketinget néha megemlítik, mint preferált diplomát, de NG-t sehol. és ezt úgy mondom, hogy NG alapszakot végeztem, úgyhogy figyeltem rá régebben, hogy hátha megemlítik valahol. de nope.


ha úgy döntesz hogy átmennél NG-re, akkor azt inkább azért tedd, mert olyan specializáció van, ami hasznosabbnak tűnik számodra, mint a kermark. amúgy telejesen mindegy hogy kermarkot vagy ng-t végzel. az ismerősödnek azért volt jó a váltás mert ő gazdaságiról egy keresettebb, mérnöki szakra ment át.

okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanannyit ér a két szak, az NG előnye annyi volt, hogy a diploma feltétele volt 2 idegen nyelv ismerete, de 1-2 éve ez ugye megszűnt központilag. Úgyhogy ha amúgy is külföld a cél, akkor kermar mellett a nyelvtudásra helyezz nagy hangsúlyt, tárgyalóképes angol alap, ha tudod hova akarsz majd kimenni akkor mellé a célország nyelve (ha az az angol akkor nyilván válassz másikat).

Illetve csak megerősíteni tudom, hogy minél több gyakorlatot szerezz egyetem alatt, ne csak a kötelező X hetet. Másodévesen el lehet kezdeni keresni kapcsolódó diákmelót, az se baj ha az elején kb csak adminisztráció, ha már bekerülsz egy céghez ott könnyebb már helyezkedni, sok pályakezdőt oda veszik fel először ahol előtte diák, gyakornok volt. Gazdasági pálya sajnos ilyen, hacsak nincsenek nagyon jó kapcsolataid akkor a diploma önmagában még nem elég.

Tipp: Ha meg majd ott tartasz hogy munkahelyet keresel, multihoz menj és ne magyar KKV-hoz. Soknál van lehetőség cégen belül átjelentkezni másik országba. Könnyebb így kezdeni külföldön, hogy legalább a munkahely megvan, de nyilván előtte itthon le kell húzni 2-3 évet.

okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!