Ezek közül a szakok kozül melyik a kevésbé matekos? Gazdálkodás menedzsment, turizmus és vendéglátás, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing?
En nemreg beszeltem egy BGE-s ismerosommel, es o mondta, h miota ott van egy szot nem tanult, vegigcsalta az utobbi masfel evet, o kereskedelem es marketinges. Lehet h mas szakon jobb helyzet, en inkabb a Corvinus-t, BME-t, ELTE-t ajanlanam.
A legkevesbe matekos a turizmus es vendeglatas, de velemenyem szerint nem a legpiackepesebb szak, a psz a legmatekosabb.
Ha mar valasztani kene akkor vagy a kermarkot valasztanam a helyedben, vagy pedig a gazdment.
Az elején mindegyik ugyanannyira matekos. Az első 1 évben ugyanazt tanulják az összes szakon.
Később is nem 1 matekos tárgy lesz, nem lehet elkerülni a matekot. A legkevésbé talán a turizmus matekos,de ott is van rendesen.
A BGE nem túl színvonalas egyetem,nem ajánlom. Ha Bp,akkor jól írja az első:Corvinus/Elte. Vidéken is számtalan a BGE-nél színvonalasabb egyetem van.
A vizsgák jellege egyetemtől,tárgytól függ, de általánosságban el lehet mondani szerintem, hogy gazdasági szakoknál az írásbeli számonkérések a gyakoribbak.
Ahogyan az első írja, a gazdasági képzések törzsanyaga tök ugyanaz, mindenhol van matek I-II, és statisztika I-II szigorlattal. DE ezeket kiválóan meg lehet csinálni akár 3-as középiskolás matekkal is, nem egy példát tudok erre.
A psz valóban matekos olyan szempontból, hogy számokat kell bámulni egész nap. De ezen kívül kb. a négy alapművelet kell csak hozzá, és azt is automatán csinálja az Excel. Ezek nem matematikus szakok.
A BGE szerintem nem kifejezetten rossz egyetem, inkább olyan klasszikus főiskola (de abból, hangsúlyozzuk, hogy az ország #1 főiskolája volt pénzügyből is, külkereskedelemből is, vendéglátásból is!). Nem rosszabb, nem jobb mint egy Corvinus vagy egy ELTE. Én egy kicsit úgy éreztem, hogy indokolatlanul keménykedik néhány tanár, szerintem személyes kisebbrendűségi érzésből (mert ők csak a BGE-re jutottak, nem a Corvinusra mondjuk). De volt pár nagyon jó tanár. Elég csak megnézni a diákversenyeket, marketingből pl. a BGE-sek rendszeresen tarolnak.
Vidéken nincs "számtalan" színvonalasabb egyetem, mint a BGE. Pécs az egyetlen értékelhető gazdasági vonalon, a többiek futottak még. Az országos sorrend szerintem nagyjából BCE-PTE-ELTE-BME-BGE-többiek.
Nyugodtan menj a BGE-re, az oktatás középszerű (ahogyan máshol is), majd mesterszakra átmész a Corvinusra pl. Bármelyik szakra mehetsz, de pl. a nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem és logisztika) nagyon jó szak, és van is a BGE-n logisztika szakirány. És ez a BGE-KKK fő- és eredeti profilja (és ebben tényleg #1-#2 az országban). A gazdmen és kermark se rossz ötlet a fenti hozzászólótól. A turizmust én is elkerülném, ha psz meg "matekos" (helyett: száraz mint az őszi avar, unalmas, magolós, és a munka amit csinálni kell vele szintén monoton, excelezgetős).
1. "miota ott van egy szot nem tanult, vegigcsalta az utobbi masfel evet"
Mutass már egy egyetemet ahol nem ez ment az elmúlt másfél (covidos) évben... online vizsgák mentek mindenhol, szerinted...? :D
Szerintem elhelyezkedés szempontjából szinte teljesen mindegy, hogy ugyanazt a szakot a Corvinuson, a BGE-en, a BME-en vagy az ELTE-n végezted-e el. Mindegyik jó nevű egyetem, talán a Corvinus cseng a legjobban, de mindből kerülnek ki jobb és kevésbé jó képességű végzősök. Állásinterjún nagyrészt úgyis az első-személyes benyomás és a szakmai kompetenciád fog számítani. Mindegyik suliban meg lehet tanulni az anyagot, sok helyen a teljesen felesleges tárgyakkal keménykednek a tanárok - ettől érzed nehéznek, amit aztán soha az életben nem fogsz használni.
Nekem a pénzügy és számvitellel kapcsolatban van tapasztalatom. Számolgatós, de nem matekos szak. Persze a matekos-statisztikás tárgyakon előkerül az integrálás, de a legtöbb tárgynál inkább a mögöttes logikára kell ráérezned, minthogy matematikai bravúrokat kelljen csinálnod. A felsorolt szakok közül a turizmus és vendéglátás tűnik a legkönnyebbnek, a kermark és a gazdmen inkább magolós, a psz pedig számolós és magolós. Utóbbi talán a legnehezebb, de a számvitel miatt kézzelfogható tudást, "szakmát" kapsz (mérlegképes könyvelő is leszel).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!