Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis Egyetem vs Debrecen...

Semmelweis Egyetem vs Debreceni Egyetem ?

Figyelt kérdés

Sziasztok tudom, hogy már nem egy ilyesfajta kérdés van itt gyakorin, de azért gondoltam én is felteszem, hátha megtudok valami újat. Nem, csak ez alapján fogom eldönteni, csak szeretnék minnél több információt összeszedni.

Most vagyok 12. osztályos és ez a kettő egyetem között vacilálok. Mind a kettő egyetem esetében az általános orvostudományi kar érdekelne. Debrecentől vonattal 2 órára, Pesttől pedig 4 órára lakok.


Természetesen nincs olyan ember, aki mind a két egyetemnek ezt a szakát járta végig, szóval bárki aki járt az egyikre is vagy csak ismerősöktől hallott valamit, én szívesen elolvasom.


Úgy tudom, hogy Magyarországon elég kicsi a különbség a négy orvosi egyetem között az oktatás színvonala szempontjából.(most ez gondolom lehet pozitív meg negatív is) A másik kettő egyetemtől nagyon messze lakok, szóval azok kizárva.


Szóval ezek érdekelnének:


1. Milyenek a kollégiumok? Hányan vagytok egy szobában? Mosdó, wc állapota? Mennyire zsúfoltak? Mennyire van maga a koli jó állapotban?


2 Milyenek az egyetemi programok? Mik, mikor, mennyi, milyen?


3. Milyen ösztöndíjak vannak? Mennyit is lehet szerezni ?


4. Egyetemi kutatási lehetőségek milyenek(tdk) ?


5. Hol jobb a munkalehetőség egyetem után? Az álmom az, hogy valamilyen fajta sebész legyek, mondjuk úgy is egyetemen fogok rájönni erre, hogy ez valóban érdekel e.


6. Pro/contra vélemények magával a két várossal szemben.



szept. 12. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nincs akkora különbség, hogy érdemes legyen 2 órával többet utaznod. Én azt mondom, hogy válaszd a közelebbit.
szept. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

1. Mindkét egyetemnek van sz@r és jó kolija is, hogy melyikbe kerülsz lutri.

2. Mindkét egyetemen van mindenféle program, a cél úgyis az, hogy lerészegedj.

3. Hát az erasmus a fidesznek hála kilőve, de próbálkozhatsz még Azerbajdzsánban vagy Üzbegisztánban, hajrá.

4. SOTÉnél jók, a DOTE csak bennfentes fideszcsinovnyik kutatókat pártol.

5. Nyilván Budapesten 10x több munkalehetőség van a magán szektorban, állami szektorban meg úgy sincs értelme.

6. Debrecen egy középváros, kisváros méretű városmaggal, nagyjából ez jellemzi a társadalmi és kultúrális potenciálját is. Erre rátesz egy lapáttal negatív értelemben az, hogy a város egy súlyosan hátrányos térség régióközpontja, illetve a teljes fidesz rémuralom, amelynek hatása mindenre kiterjed és meghatározza a mindennapi életet. De legalább élhető méretű a város, nem kell órákon át utazni, hogy eljuss a-ból b-be és éjszaka is sétálhatsz egyedül mert jóval kisebb esélye van, hogy gerincre vág egy dögevő horda mint Budapesten.

Budapest egy világváros, aránytalanul nagy az ország méretéhez képest, ennek pozitívuma, hogy az ország többi részéhez képest sokkal fejlettebb minden területen, sokkal izgalmasabb és ezerszer több lehetőséget ad az élet minden területén. Hátránya, hogy sokat kell közlekedni a városon belül, nagy a tömeg, sok az idióta, elképesztően lepukkant és retkes és veszélyesebb is.

szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Debrecenbe jöttem egyetemre, jelenleg is itt dolgozok és élek (immár 9 éve).

Oktatás színvonala között nincs nagy különbség, ahogy írtad, mindenhol nehéz a szak, mindenhol vannak szemetebb tanárok. Ami szerintem nagyon pozitívum az egyetemben, hogy minden közel van egymáshoz. Van a Nagyerdei campus, illetve tőszomszédságában az Egyetem téri campus, ide kell többségében órákra járni. Felsőbb éveken vannak bizonyos gyakorlatok, melyre ki kell utazni a korábban önálló, megyei kórházba, de az sincs vészesen távol. Kollégium többsége szerintem a mindennapi igényeknek megfelel én 6 évig a Markusovszky II. kollégiumban laktam. A felújított, szerintem minden igénynek megfelelő kollégiumok: Markusovszky II, Kossuth I-II-III, Campus Hotel. Ezeknél mindenhol WC-zuhanyzó szobában, konyha szintenként található. A Markusovszky III picit rosszabb állapotú, de emiatt nem is kell úgy vigyázni rá, mint a hímes tojásra, ezt folyamatosan újítják fel, itt konyha is van a szobához. További infókat itt találsz a kolikról: [link] Ha ide jelentkeznél, akkor a Marku II-III-at ajánlanám, legtöbb orvosis itt lakik, a Klinika telep közepén találhatóak. Kollégiumi felvételi során sorrendet kell megjelölni, így nem lutri hogy hova vesznek fel.

Amit utolsó írt, úgy hülyeség ahogy van. Valóban az egyetem és a város vezetése ősfideszes, de az egyetem mindennapjaiban ez nem érezhető. A városban folyamatosan vannak fejlesztések, újítások, szerintem egy szép, szerethető város, emberi léptékű város, kevés veszélyes résszel. Kutatásra rengeteg lehetőség van. Az országban minden egyetem az urunk és kormányunk tulajdonában van, Erasmus lehetőségek megszűntek. (Vannak elhetőségek más ösztöndíjjal és a Magyar Orvostanhallgatók Szövetségével külföldön tölteni gyakorlatokat így is). Mielőtt nekem támadnak itt kommentszekcióban nem, nem vagyok fideszes, az akkugyár elleni tüntetésen is kint voltam, masszívan elítélem az ilyeneket. A Klinikai Központ vezetése is egy fertő, mint munkaadó. De ettől még szeretek itt élni és örülök hogy ide jártam egyetemre, nehézségek ellenére életem legjobb 6 éve volt.

szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3# Kissé ellentmondásos amit írsz. hülyeségnek nevezed amit az előtted író írt de azért te is leírod nagyjából ugyanazt.
szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Mind a 4 orvosi egyetem azonos színvonalú az országban. Ne tévesszen meg az, hogy a SOTE-n minden évben a legmagasabb a ponthatár, semmivel nem jobb, mint a másik 3. Ráadásul a tavalyi szóbeliztetésen volt az a botrányuk, hogy elég bunkók voltak a felvételizőkkel, személyeskedtek, beszólogattak. Én ha orvosira jelentkeztem volna, engem ez rögtön el is taszított volna. Ellenben Debrecenben kedvesek voltak, az albérlet is olcsóbb ebben a városban és koleszba is egyszerűbb bekerülni. Tényleg nem ér többet az a +2 óra. Max ha nagyon sznob vagy és el akarod mondani, hogy a SOTE-ra jársz, máskülönben Debrecen jobb választás.
szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudsz, gyere el a Youday-re, ez a DE nagy napja, totál telt ház a Nagyerdei Stadionban:


[link]

szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!