Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, viszont semmi ötletem sincs, hogy hova szeretnék menni

Néztem már egyetemeket, viszont eddig semmit sem találtam érdekesnek. Az angol jó irány lenne, van belőle egy emelt előrehozott érettségim. És informatikából is fogok középfokút tenni.

Matek viszont egyáltalán nem érdekel, és nem is vagyok belőle jó

Fotózásban is gondolkodtam, meg a divat is érdekel

Nektek mi a véleményetek? Tudtok ajánlani egyetemeket vagy főiskolákat?



szept. 5. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Színészkedésben is erősen gondolkodtam, viszont nem találok túl sok lehetőséget az országban.
szept. 5. 18:38
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

"semmi ötletem sincs, hogy hova szeretnék menni"

Akkor egyelőre ne menj sehova! Előbb ismerd meg magadat, és csak akkor menj, ha már tudod, hogy miért épp oda mész, ahova!


"Színészkedésben is erősen gondolkodtam"

Annyira erősen, hogy már hosszú évek óta benne vagy valamilyen színjátszó körben, és rendszeresen jó eredménnyel veszel részt szavalóversenyeken? Ha nem, akkor továbbtanulás szempontból nem jó irány - viszont ha tényleg érdekel, akkor kezdjél el járni valami színi tanodába a továbbtanulástól teljesen függetlenül.

szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el 1-2 évig dolgozni valahova, közben majd rájössz, hogy mit kéne tanulnod!
szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
A színjátszást azt csak akkor kell erőltetni, ha van valami előadói tapasztalatod, tudsz szavalni, táncolni, énekelni.
szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

"A színjátszást azt csak akkor kell erőltetni, ha ..."

Nem, erőltetni akkor sem kell.

szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Anglisztika szakos diplomám van. Ha csak nem a fővárosban élsz, vagy nem tervezel külföldre költözni, én nem javaslom. Én azt tapasztaltam, meg jó pár ismerősöm is, hogy nagyon nehéz ezzel a diplomával elhelyezkedni.


Az informatika jó ötlet, de ha bizonytalan vagy és több dolog érdekel, mindenképpen várj kicsit. Nem kötelező gimi után egyből egyetemre menni. Ismerd meg önmagad, jöjj rá, hogy tulajdonképpen mit is akarsz. Később is változtathatsz persze. Ne görcsöld túl. Megfogod találni az utad.

szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

"Anglisztika szakos diplomám van. ... nagyon nehéz ezzel a diplomával elhelyezkedni."

Ha semmi máshoz nem ért valaki, csak angolul tud, akkor nehéz, mert a nyelv csak egy eszköz. De olyan eszköz, ami nagyon sokmindenre jó lehet, úgyhogy valójában bármilyen irányba megy is tovább valaki, nagyon is jól fog jönni hozzá ez a diploma. Az viszont megkerülhetetlen, hogy megismerje magát, hogy el tudja dönteni, tanítani szeretné az angolt, vagy közgáz vonalon szeretné használni, vagy jogi pályára lép vele, vagy újságírónak megy, vagy rendezvényszervezőnek, vagy micsoda.

szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!