Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Videójáték fejlesztést szeretn...

Videójáték fejlesztést szeretnék tanulni hova menjek tovább?

Figyelt kérdés
Éppen az egyetem választás előtt állok és hát ilyen téren nem kapok sok segítséget. Olvastam itt pár régi kérdést de talán már vannak újabb információitok. Egyszerre érdekel a programozói rész és a grafikai terület is szóval mindkettőt tanulnám. Bár ugye ez nem biztos hogy annyira kivitelezhető. Illetve hol köszön vissza a matek? Mert eddig programozás közben nagyrészt csak logikával találkoztam azt meg nem is nevezném feltétlen matematikának. Pláne nem mondanám szükségesnek az emelet matek érettségit miatta.

jan. 23. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Lineáris algebra, mátrixok, mátrixfelbontások, geometria. Ezek minimum kellenek komoly szinten.
jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(Nem megszólni szeretnélek, csak egy reality checket adni, mert videójátékokat fejleszteni csak addig fun, még semmit nem tudsz róla)


Az a baj, hogy itthon nagyon kevés az opciód. Így ha a grafikus irányba mész, akkor méginkább megvágod magad, mert nyílván nem őket a nehéz találni.


Ha a programozás fele mész az jobb opció, de ott meg rengeteg terület van és az OOP magabiztos(!!) alkalmazása és ismerete nélkül egyikkel se tudsz jelenleg foglalkozni. Szóval nagyon vakon kellene ezt elkezdened és legyen B meg C opciót, mert garantálom, hogy a kevés munkalehetőség és rohadt sok önálló szenvedés elveszi majd a kedved. Vagy ha kapsz egy junior munkát, akkor a rengeteg overtime veszi el a kedved:D


Matek amúgy kell is meg nem is. Már egyre kevesebb az olyan studio akiknek saját engine van, így nagy eséllyel nem fejlesztenéd azt. Máshoz meg nagyon brutál OOP tudás kell inkább + absztrakt gondolkodás. Nyílván kell matek és egy kis fizika is, de semmi extra nem szükséges.

jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Leginkább ha játékfejlesztő szeretnél lenni, akkor programtervező informatika szak a neked való, leginkább az ELTE-n. Elsősorban azt javasolnám, ha egyetemben gondolkozol. Másodjára, ha nem a programtervező, akkor bármelyik egyetemen a mérnökinformatikus szakot javaslom.
febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a grafika érdekel viszont, akkor Budapesti Metropolitan egyetem vagy képzőművészeti egyetem jöhet még szóba.
febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!