Videojáték fejlesztéshez kell valamilyen alapszintű grafikai tudás, vagy végzettség?
"Egy játék sincs, amit 7-800 ember fejlesztene."
Pedig vannak :/
#4 Lassan írom, hátha átmegy: A játékfejlesztő nem programozó. A játékfejlesztő az játékfejlesztő, egy rohadt tág fogalom egy rohadt tág területre. És igen, ebbe beletartozik a grafikus, az animátor, a hangmérnök, író, és igen, a különböző programozók is (merthogy ebből sem egyféle van).
Amúgy tetszik hogy úgy példálóztál a GTA V-el, hogy meg sem próbáltál utánanézni, mekkora blődséget mondasz. Kezdjük ott, hogy egy 300+ fős team dolgozott rajta a Rockstar North-nál, ami még kiegészült további Rockstar erőforrásokkal. A Rockstar saját bevallása szerint több mint 1000 ember dolgozott a játékon. Szóval nem csak, hogy van 700-800 fős fejlesztés, de konkrétan leírtál rá egy példát. Szép volt.
"Ja, a ti fejetekben."
Vannak tervezők.
Vannak sztori írók.
Vannak szinkronangok, szinészek - mellette hangmérnökök.
Vannak 3D tervezők.
Vannak programozók - sok-sok ...
Sok-sok mozgást a játékban színészekkel, emberekkel vesznek fel - ehhez is kell egy egész stáb ...
Vannak marketingesek...
Szóval összeségében, ha egy komplett játékot nézel, ami mögött tényleg egy komoly cég áll, ott bizony simán összejön annyi ember. ;)
"Vannak tervezők.
Vannak sztori írók.
Vannak szinkronangok, szinészek - mellette hangmérnökök."
:)))
Hogyne, meg vannak pizzafutárok is, és azoknak a huga, meg az anyja.
A kérdés az, hogy te magad akarod az egész fejlesztést (vagy annak a döntő többségét) végrehajtani, vagy egy nagyobb csapatban akarsz valamilyen specifikus feladatot végrehajtani?
Természetesen - hacsak nem a '70-es, '80-as éveket idéző szöveges kalandjátékot szeretrnél írni - szükség van grafikai tudásra egy játék elkészítéséhez. Hiszen a grafikája nem magától fog előállni. ;)
Az már egy másik kérdés, hogy általában egy fejlesztőcsapat több tagból áll, és általában nem ugyanaz készíti a grafikát, mint aki a programkódot írja. Sőt, akár még az is elképzelhető - főleg kisebb csapatoknál -, hogy bizonyos részfeladatokat kiszerveznek csapaton kívülre, alkalmi megbízás keretén belül.
Szóval: igen, kell hozzá grafikai tudás, de nem szükséges, hogy a programozó rendelkezzen ezzel.
látom vannak a fejekben gondok rendesen :D megkérdezhetem, hogy az eddigi válaszadók közül hányan voltatok akik valóban fejlesztettek játékot is? akár indie szinten, akár nagyobb cégnél?
nekem a hobbim a játékfejlesztés, mellékesben is kerestem vele másnak bedolgozással, de nem dolgoztam nagy cégnél
kérdező, ha saját játékot szeretnél jobb, ha csapatot szervezel rá, DE SOK játék van amit 1 ember készített, youtubeon is vannak erről videók, hogy milyenek is lettek (nem leszólásképpen, csak érdemes utána nézni a történeteknek)
én programozó vagyok, bár valamennyire értek a grafikához is, meg papírom is van róla, hogy tanultam képszerkesztést, videó vágást, kiadványszerkesztést, még flasht, abban animálást stb...de utálom az egészet ahogy van olyan értelemben, hogy soha nem csinálnám!
van 2 grafikus akikkel együtt dolgozom, az egyik csak 2D és animálással foglalkozik (mindenféle papír nélkül), a másik 3D modelleket is csinál és 3D-ben animálni is tanul (mellesleg ő főállásban targoncázik, de baromi szép munkái vannak)
ha akarsz otthon kb bármit megtanulhatsz, lehet szó akár villanyszerelésről, autószerelésről, vagy épp programozásról, esetleg grafikusi munkák elvégzéséről!
nekem eddig minimális grafikai tudást kellett beletennem a projektekbe, mert egyszerű 2D projektek voltak, vagy amiben fizetős 3D-s munka volt ott sem volt ilyenre szükség, mert kaptam mindent, VISZONT nem rég pályaszerkesztőt kezdtem csinálni amit mind 2D, mind 3D projekteknél használni akarok
itt már azért kellenek ismeretek például futás közbeni kép módosítás miatt is, meg ugye a végén mentenem kell, a mentett képet újra betölteni, feldolgozni stb
persze megtehetném azt is, hogy nem képet mentek le, hanem teljesen más formátumot, de direktbe meg akarom hagyni a kép lehetőséget is, hogy a felhasználók láthassák a játékon kívül is 1-1 képen, hogy mire is való az adott kép, plusz pl anno csináltunk térképről betöltött terraint, ott is képből dolgoztunk és ezt a lehetőséget szintén meg akarom hagyni, ha már léteznek megfelelő eszközök erre
szóval a projekt dönti el mire is van szükséged, lásd pl egy Mario szintű játékhoz teljesen más fajta és más szintű dolgok kellenek, mint mondjuk egy GTA II, vagy épp GTA III, IV, V játékhoz
érdemes nagyobb játékmotort használni pl Unity, Unreal, mert sok dolgot a kezedbe ad, persze mindennek meg van az ára (nem anyagiakra gondolok!)
ha 0-ról szeretnél játékot fejleszteni, akkor pár hónap, év alatt simán elérheted, hogy egy egyszerűbb játékötletet 0-ról megvalósíts magadnak, vagy akár kiadás szintjére vigyél! előnyösebb csapatban dolgozni mind a munkamegosztás, tudás megosztás, mind pedig motiváció miatt! sok projekt halála a motiváció vesztés, nem szabad feladni :)
sok sikert
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!