Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizek és néztem...

Idén érettségizek és néztem már pár szakot hogy hova menjek egyetemre de még nem sikerült döntenem. leírnátok a véleményeteket az anglisztika (BTK), turizmus vendéglátás (GTK) és az óvoda, gyógypedagógia (GyGK) szakokról a véleményeteket?

Figyelt kérdés
az is érdekel ha elvégzem valamelyiket például hol tudok elelyezkedni és mennyire jól keresnék? ha van más szakról is jó véleményetek azt is nagyon szívesen elolvasom, főleg BTK és GTK érdekel

szept. 5. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Anglisztikával van némi tapasztalatom, igaz, én angoltanárira jártam (fél évet, utána otthagytam), de az angoltanári meg az anglisztika szak nagyban fedi egymást, sok közös óra is van. Akkor menj anglisztikára, ha tényleg részletesebben, mélyebben érdekel az angol nyelvű országok irodalma, kultúrája, történelme, mert a sima nyelvfejlesztés órák mellett erről szól a szak. Önmagában sok mindent nem lehet vele kezdeni, lehet fordító és tolmács mesterszakra továbbmenni és ezen a területen elhelyezkedni vagy angoltanítással foglalkozni, bár iskolákban való tanításhoz tanári diploma kell, de magánban ez is elég, illetve szerintem sok nyelviskolában is.
szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"óvoda, gyógypedagógia (GyGK)"

Vállalj el minél előbb egy-két ismerős alsós gyereket, akiket korrepetálhatnál valamilyen (akármilyen) tantárgyból, meg legyél minél többet óvodás korú rokonokkal, ismerősökkel, hogy lásd, mennyire szívesen foglalkozol gyerekekkel, mennyire van hozzájuk türelmed, mennyire fogadnak el, stb., főleg, ha eddig nem volt a közeledben olyan kisgyerek, aki sokszor és hosszabb időre is rád lett volna bízva családon belül!

szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!