Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi költségesen vagy...

Pótfelvételi költségesen vagy szakirányú továbbképzés?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott gyógypedagóga alapképzésekre meglett volna idén a ponthatárom mindenhova, csak nem jelentkeztem.


Van néhány egyetem , ahol költségesen van lehetőség idén pótfelvételire.


Azon agonizálok, hogy elkezdjem-e idén költségesen a levelezős gyógypedagógia képzést, és majd átsoroljanak államira jövőre a 3. félévtől (így nyerek egy évet), vagy várjak egy évet és államin kezdjem jövőre a képzést (pl: ELTE, SOE).


Ebben az esetben szeptembertől elvégeznék valamilyen tanfolyamot/szakirányú továbbképzést. Pl: rajzvizsgálati tanácsadó/ iskolai szociális munka/digitális oktatástervezés (amellett, hogy érdekelnek ezek a képzések, ezt gyógypedagógusként is tudnám kamatoztatni). Ezek árban ugyanannyiba kerülnének, mintha költségesen kezdeném el a gyógypedagógiát.


Mit gondoltok, mit lenne érdemes tennem?



aug. 1. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdeni önköltségesen.
aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kezdd el. Államira csak akkor fognak átsorolni, ha valakit átsorolnak államiról, vagy kiiratkozik, vagy kirúgják. Tehát szabadul fel hely. És persze ha baromi jól tanulsz. De attól még hamarabb elvégzed, szóval időt nyersz, ami nem jön vissza bármennyit is fizetnél érte.
aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon jó meglátás. Egyre inkább afelé hajlok, hogy idén elkezdem. Egyrészt, most érzem a lendületet és a támogatást a környezetem részéről :)
aug. 2. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!