Mennyire nehezek az ELTE fizika alapszak tárgyai emelt szinten?

Figyelt kérdés
Mi a különbség sima és emelt között? Valamint mennyire húzós az emelt szint?

aug. 17. 15:15
 1/4 budai_lány ***** válasza:
100%
Emelten részletesebben oktatják az anyagot, de az nem jelenti azt, hogy nehezebb is. Nemtom most hogy néz ki a tanrend de amikor még anno én oda jártam volt olyan tárgy ami köztudottan sokkal nehezebb volt alapon, mint emelten, mert nem magyarázott valami jól az oktató, cserében a vizsgán pedig szívózott :)
aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit érdemes csinálni: neptunban vedd fel mindenből az alapot, és közben az emeltre járj be. Így megtanulod a részletesebb anyagot is, de kevesebből kell levizsgáznod. Kreditek meg előfeltételek szempontjából meg ugye teljesen egyforma a két szint.


Illetve azt még megjegyezném, hogy a 3.-6. félévben vannak az A/B tárgyak ahol már nagyonis számít majd hogy mit veszel fel, hiszen pl az A verzió az 9 kreditet ér míg a B csak 5-öt (aki a fizikus specializációt választja 2. félév végén annak kötelezőek lesznek az A-k). De ha jól értem akkor amiről most te beszélsz azok az 1.-2. félévben lévő, két szinten választható tárgyak, na ott egyáltalán nem számít hogy melyiket veszed fel, azt vedd fel amelyiket könnyebb teljesíteni. Ja mert amúgy van olyan tárgy ahol az emelt az könnyebb szerintem a tanár miatt, szóval ezt is érdemes figyelembe venni.

aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Még ilyet nem hallottam, hogy egyetemen is van külön emelt szint...
aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jól van, köszi a válaszokat. A 2-es tanácsát pedig valószínűleg megfogadom :)))
aug. 19. 00:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!