Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapszak vagy Biosz...

Biológia alapszak vagy Biosz Kemia tanári?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén fogok jelentkezni keresztfélévesen egyetemre és nem tudom eldönteni, hogy Biológia alapszakot vagy Bio-Kémia osztatlant helyezzem első helyre. Illetve az is kérdéses számomra hogy Nyíregyháziként jó a Debreceni vagy megéri az ELTE-t választani. Tudnátok tanácsokat adni? Esetleg valaki végzett valamelyik intézményben ilyen szakokon?


Mi történik ha pl. bio-kem szakra egyedül én jelentkeznék? Akkor nem indul? Vagy integrálnak más szakosokhoz?



júl. 22. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképp a tanári.
júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

mit szeretnél csinálni utána? szeretnél tanárként dolgozni?

a tanári szak biztosan könnyebb, de azzal nem lehet olyan munkaköröket betölteni, amit biológia szakkal igen.

a biológia viszont nehéz és szívatós, alapvetően kutatószak, és minimum Phd kell ahhoz, hogy elhelyezkedj, és még úgyis nagyon keveset fogsz keresni. ha csak nem mész olyan mesterre, amivel el lehet helyezkedni gyógyszercégeknél.

ha biológia szakra mész, szerintem ELTE vagy Szeged a legjobb választás. ha tanárira akkor jó Debrecen is, és ha minden igaz, a tanárok fizetése nőni fog, persze kitudja. remélem segítettem

júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

"a tanári szak biztosan könnyebb"

Én ezt egyáltalán nem jelenteném ki, főleg, ha ott van neki mellette a kémia is. Az osztatlan tanárszakokon a hallgatók az adott szakok BSc-hallgatóival együtt járnak előadásokra/gyakorlatokra és vizsgákra is.

Annyi valóban igaz, hogy két éve lecsökkentették az újfelvételisek kimeneti követelményeit, egységesen 5 év lett a tanárképzés, melynek utolsó féléve a hosszú gyakorlat.

Kérdező, csak akkor legyél tanár, ha valóban ezt akarod csinálni és értesz is a tárgyaidhoz!

júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tanítani mindenképpen szeretnék. Bármelyik szakot választom. Nyilván ha biologiát választanam akkor nem főállásban menne a tanítás :) Egyébként BSC után jókérdés mit választanék annyi tuti embertanhoz közelebbit.
júl. 22. 13:45
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

2-es vagyok, 3-as válaszoló , ez komoly?? :O honnan tudod??

a biológiásokkal vannak a szakmai tárgyaik??? de akkor az lenne, hogy a tanári szak nehezebb a biosznál,mert még pedagógiát is tanulniuk kell :O

júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Keresztfélévben nem indul osztatlan tanári szak (csak hittantanár)

2) Biológia alapszak is csak Nyíregyházán, az is fizetősön

3) Ha tanítani szeretnél, akkor mindenképp a kétszakos tanárit javaslom

4) Tanárszak esetén tök mindegy, melyik egyetemet végzed

5) Az óráid jelentős része együtt lesz a biológia alapszakosokkal, a kémia alapszakosokkal, valamint a pedagógiai tárgyaid a többi tanárszakoséval.

júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
5-ös: azért, mert végzős tanárszakos hallgató vagyok (#3 voltam)
júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 Értem. Akkor viszont tavasszal fogok jelentkezni. Akkor is indítják az adott szakot ha pl. csak 3-4 ember indul?
júl. 22. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ELTE érdekel kérdező, arról tudok mesélni (#3 és #7)
júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 persze természetesen az is érdekel :)
júl. 22. 15:31
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!