Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell egyetemi jelentkezé...

Miért kell egyetemi jelentkezéshez a DÁP vagy Ü+ ? A felvi miért nem volt elég?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e, hogy 1-2 éven belül a már felvett hallgatóknak is kell majd a DÁP a záróvizsgához?
febr. 16. 10:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Az Ü megszűnt tavaly, ez ok, de ezt a DÁP-ot miért kell promozni mindenhol?
febr. 16. 10:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetek óta amióta létezik az e-felvételi lehetett Ügyfélkapuval hitelesíteni az adataid. A másik lehetőség akkoriban a postai adatlap volt, de ez érthető okokból megszűnt, ugyanis az lehetőséget adott arra, hogy téves, vagy akár szándékosan hamis adatokat adj meg. Az Ügyfélkapu összeveti az állami adatbázissal, így nem tudsz megadni rossz adatokat. Az csak egy véletlen egybeesés, hogy a jelentkezési időszak közepén megszűnt az egyfaktoros Ügyfélkapu, így már csak a +-al vagy a DÁP-al lehet hitelesíteni azoknak, akik a végére hagyták a jelentkezést.
febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi jelentkezéshez mindig is kellett valamiféle azonosítás, nehogy a szomszéd Petike nevében jelentkezz, mert úgy gondolod, az milyen jó buli. Jelenleg a közhiteles elektronikus azonosítás az Ügyfélkapu+ vagy a DÁP.
febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a dáp, az ügyfélkapu használata pedig már 2024-ben is kötelező volt (lehet előbb is, de 2021-ben még nem kellett)
febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

“A kezdetek óta amióta létezik az e-felvételi lehetett Ügyfélkapuval hitelesíteni az adataid”


Tudom, még tavaly az ügyfélkapu elég volt, viszont a DÁP beintegrálása a kérdés…


“ Az csak egy véletlen egybeesés, hogy a jelentkezési időszak közepén megszűnt az egyfaktoros Ügyfélkapu, így már csak a +-al vagy a DÁP-al lehet hitelesíteni azoknak, akik a végére hagyták a jelentkezést.”



Valahol írta, valamelyik könyvelő, hogy Dec 31.-én az ügyfélkapu+ is megszűnik, van aki tagadja…szerintetek, esélyes lesz majd valamikor, hogy kötelező lesz a DÁP?

febr. 16. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# talán indexen vagy valahol volt egy cikk, hogy nem fog megszűnni az ügyfélkapu + Miniszter/Kormány állítása szerint ezt valaki kitalálta és elterjed a médiában mint egy rémhír.


Hogy most tényleg ez volt-e a terv, vagy csak visszaléptek a negatív reakciók miatt nem tudni, jelen állás szerint maradni fog

febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha meg is szűnik, az már nem érinti a mostani felvételit, sőt a következőben is aki nem hagyja a végére még tudja hitelesíteni az Ügyfélkapu+-al. De szerintem nem fog megszűnni, mert nem várhatják el, hogy mindenki vegyen egy drága eszközt csak ezért.
febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szűnik meg, annyi, hogy akinek van dáp is és plusz is, annak választani kell, mert január 1-től nem működik majd párhuzamosan. Akinek van dáp, annak automatikusan megszűnik a plusz,, ezért ha valaki azt tartaná meg, a dápot kell törölni.
febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!