Vegyész technikum, vagy földrajz alapszak?

Figyelt kérdés
Érettségi után vagyok, még semmi se biztos az egyetemmel kapcsolatban, de 345 ponttal biztos felvennének. De őszintén már most azon gondolkozom, hogy egy földrajz szakért nem biztos, hogy érdemes az állami féléveket elpazarolni, noha érdekel a földrajz, de élni is meg kell tudni valamiből. A másik opció egy technikusi lenne, a vegyészet. A kémia is érdekelt mindig, de a kémia alapszakhoz nem érzem magam egyelőre elégnek, a kémia gyanánt, a technikum ahogy látom, egy jó alternatívának tűnik, az alapokat gondolom ott el lehetne sajátítani, ami akár egy kémia alapszakhoz is jól jöhet később. Igen, kicsit előbb kellett volna gondolkodni, meg most biztos megkapom, hogy valakitől elvettem a helyet. Nem igazán van tolongás föci szakon amúgy.
júl. 20. 02:52
 1/6 Mad Max2 válasza:
100%

a földrajzszak nem piacképes


Mégis milyen munkakör az ahol földrajz diploma kell?


Szakírányú végzetséggel vegyészként könnyű állást találni...

júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyész.. a gyógyszeriparban sok pénz van. Akár technikusként vagy mérnökként. Egy technikus megkeres 5-600 ezret a mérnök még többet.
júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Jó kérdés, max a tanárit tudom elképzelni. Ahhoz képest, hogy semmit nem ér, állítólag nem is olyan könnyű szak.
júl. 20. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a vegyészre.Földrajz valóban nem piacképes,gondold még át azt az egyetemet,lehet technikusi után kedvet kapsz a vegyészmérnökire például.
júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem könnyű (finom szólva) és valóban nem piacképes, nekem geográfus mesterdiplomám van és amellett tanári, szóval csak ezért érek vele valamit. Cégekhez elmehetsz amúgy, bár a szakiránytól is függ. A vegyész biztos jövedelmezőbb.
aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is geográfus mestert végeztem (területfejlesztő szakirányon, amihez gimnazistaként az életben nem gondoltam, hogy közöm lesz, annyira közigazgatás az egész), de nagyon kevés hely van, ami ezzel foglalkozik, volt szaktársaim is tanultak utána mást, földmérnökit, gazdaságit. Az is igaz, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem könnyű elvégezni.


A gyógyszeripar viszont az egyik legjövedelmezőbb, oda mindig kellenek a kémiai ismerettel rendelkezők.

aug. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!