Érdemes tovább tanulnom?

Figyelt kérdés

Van egy szakmám, amit nem igazán szeretek, de befelyeztem és most vagyok 18 éves. Most kicsit érettebb fejjel szétnéztem, hogy mi érdekel igazából, amiben el tudnám képzelni magam, hogy dolgoznék és megaláltam. Viszont ez technikusi szakma, azaz 5 év. Az éretségi miatt megéri tanulni, DE 25 év alatt nem kell adót fizetni, ezért most lenne megérős dolgozni. És ez az a dolog ami miatt vacilálok és kérem a segítségetek. 25 évesen nem hiszem hogy lenne sok kedvem visszamenni a padba.

Menjek dolgozni vagy 5 évig tanuljak még és utána akár egyetem is..?

Meg fogom bánni a jövőben hogy nem tanlultam még egy kicsit?


Válaszokat előre is köszönöm!



jún. 18. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit most magam ellen beszélek, mert én például majd megőrülök egy kemény mesterképzés + munka kombónál, de esetleg te is megpróbálhatnád a kettőt egyszerre. Nem lehetetlen
jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen felvennének technikumba 14-15 évesek közé? Azt ugye tudod, hogy az első 2 évben jobbára magyar, matek, töri van meg nyelv? Tehát neked a technikumi 5 év szinte az utolsó 1 (esetleg még az előtte lévő kettő is, bár az fele szakma fele közismeret) full felesleges, ha megvan az érettségid. Ha nincs, jelentkezz be 2 éves esti érettségire, addig lesz időd átgondolni, hogy tényleg szeretnéd e ezt, utána bármilyen irányba mehetsz. Ha utána is kell az a szakma, akkor végezd el a 2 éves képzést és így összesen csak 4 év. De ne menj vissza 18 évesen 14-15 évesek közé.
jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Van felnőttképzés, esti v. levelező 25 éves korodig, viszont nagyon lefoglalod magad, ami 24-éves korig alapból menne? Rajtad múlik ez 7 év!!
jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!