Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan juthattok be egyetemre?

Hogyan juthattok be egyetemre?

Figyelt kérdés

Van egy szakmai bizonyítványom(villanyszerelő)

És egy középfoku alap érettségim

Leggyorsabban hogyan tudnék annyi pontott szerezni hogy be kerüljek pl egy debreceni egyetemre

Most tervezek egy technikumot elkezdeni

Tudok e emeltezni illetve javítani érettségi tantárgyakat?

Nyelvvizsga esetleg mennyire ér sokat?

Bocs lehet hülye kérdés

Nem nagyon ismerem/értek hogy mi mennyi pont stb.



jún. 25. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan milyen szak vagy szakok érdekelnek?

Csak Debrecen játszik, vagy vannak más opciók is?

Emeltezni és javítani lehet, de fizetni kell érte. A nyelvvizsga értéke egyetemenként változik, az adott iskola intézményi pontjai között kell keresni.

jún. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Első feladat: megtanulsz helyesen írni.

Pl.: juthatok be E/1. sz. Egy -t-.

jún. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező a legelső, hogy kinézel egy szakot amit érdekel:

[link]


Utána megnézed, hogy milyen érettségiket fogadnak el/és, hogy kell e emelt érettségi a bejutáshoz.


Random példa:

[link]

(feltételezem, hogy dolgozol és ingyen akarnád, ezért állami/levelezőn választottam egyet)

Ezen a szakon kell 1 emelt és lehet választani: magyar nyelv és irodalom vagy társadalomismeret vagy természettudomány vagy kémia vagy fizika vagy filozófia vagy biológia vagy bolgár nemzetiségi nyelv vagy ukrán nemzetiségi nyelv és irodalom vagy szlovén nemzetiségi nyelv vagy szlovák nemzetiségi nyelv és irodalom vagy szerb nemzetiségi nyelv és irodalom vagy román nemzetiségi nyelv és irodalom vagy német nemzetiségi nyelv és irodalom vagy német nemzetiségi nyelv vagy horvát nemzetiségi nyelv vagy horvát nemzetiségi nyelv és irodalom vagy történelem vagy matematika vagy közigazgatási ismeretek vagy állampolgári ismeretek vagy informatika vagy gazdasági ismeretek vagy földrajz vagy fenntarthatóság vagy digitális kultúra stb közül...


Ezután megnézed, hogy mennyi volt a ponthatár tavaly (esetleg 5 évre visszanézed)

[link] Tavaly 400 volt a ponthatár.


Most elkezdhetsz matekozni, hogy mennyi pontod jönne ki/emelt érettségit hány pontra kell megírnod... (lehet, hogy kettőből kell emeltet tenned)


Ezután elkezdesz készülni ahogy akarsz, jelentkezel a felvin egyetemre, kormányhivatal/gimiben pedig érettségizni (ez pénzbe kerül)


Leérettségizel és bent is vagy.

jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Nem gondoltam hogy ide annyira fontos a helyes iras remelem igy is megerteted

jún. 25. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
A bekerülés még nem akkora kihívás, a bentmaradás, na az lesz embert próbáló feladat. Én ott is hagytam. Nem lebeszélés, de gondold végig, hogy 100, de inkább 120%-osan akarod-e az egyetemet, vannak-e céljaid vele. Mert, ha nem, akkor teljesen felesleges javító érettségizni is.
aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem gondoltam hogy ide annyira fontos a helyes iras"

Akik tudnak válaszolni, azokat irritálja a pongyola helytelenírás. Lehet, hogy emiatt hattal kevesebb jó tanácsot kapsz.

" remelem igy is megerteted" ja, ez meg a pökhendi visszaszólás esete, kiközben jogos volta kritika. Így aztán esetleg emiatt is továbblépnek egyesek válasz nálkül.

aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!