Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemes választani?...

Melyiket érdemes választani? Ókori nyelvek és kultúrák vagy Történelem alapszak? (ELTE-BTK)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta nagy álmom, hogy történészként, kutatóként dolgozhassak és az lenne a kérdésem, hogy ha én ókortörténész akarok lenni akkor melyiket érdemes tanulni? Történelem szakot akkor érdemes választani ha még nem tudom, hogy melyik korszak érdekel pontosan vagy akkor is ha tudom, hogy én mindenképen az ókort szeretném kutatni? Továbbá Ókori nyelvek és kultúrák szakon mekkora hangsúly van a történelmen, vagy ők inkább csak a nyelvekre mennek rá?


Előre is köszönöm a válaszokat!


Ui: Tudom ahhoz, hogy történesz lehessek mindenféleképpen el kell végeznem egy mesterszakot is



júl. 25. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Ókori nyelvek és kultúrák (Klasszika-filológia)
Történelem alapszak
17 szavazat
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A nyelvszakon a nyelve mennek rá nagyobbrészt, törin pedig mindenből kapni fogsz nem csak ókorból. Én törire mennék.
júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Egyikre sem mennék. A törin amúgy az ókor 2 félév összesen. Elég nehéz a szak.
júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!