Felnőttként nulláról újra tanulni a matekot sikerült már valakinek?
Elnézést, talán túl hosszú lesz.
Tulajdonképpen szörnyű voltam mindig matekból. A tanárok sem voltak jók, de rajtam múlt leginkább. Elmentem egyetemre is, de kibuktam főként a matekos tárgyak miatt (éretlen voltam fejben nagyon).
Viszont ahogy idősebb leszek, egyre inkább szeretném újra megpróbálni a mérnökit(informatikus) akár levelezőn munka mellett is és egyre inkább kezdem úgy látni, hogy a matematika is egy tanulható képesség, nem valamiféle született tehetség. Szeretném egyrészt ha jobb munkalehetőségeim lennének, másrészt szeretném jobban megérteni a világ összefüggéseit is.
Van egy tanulási tervem, amiben szerepelnek különféle online anyagok (Khan academy, professor Leonard youtube csatornája, sokszínű matematika könyvek plusz néhány angol matematika könyv). A lényege az hogy szeretném a matematikát a nulláról, az 1+1-től olyan szintre megtanulni hogy mérnöki szinten tudjam űzni, ne jelentsen gondot az egyetem, illetve valóban értsem és átlássam amit tanulok; ne csak a kettesért izzadjak vért. Tervezek újra érettségizni emelt szinten miután végeztem ezzel a tervvel, utána pedig jelentkezni mérnökinformatikus szakra(még nem döntöttem hová, de levelezőre leszek kényszerülve).
Egyébként már elkezdtem tanulni munka mellett napi 2-3 órát és már most felfedeztem olyan dolgokat amikre visszagondolva nem is értem, hogy hogy nem tudtam megérteni ezeket gyerekként (valószínűleg sok a homályos terület a tudásomban).
Igazából a kérdésem annyi, hogy valószínűleg működhet-e ez a módszer, illetve történetekre lennék kíváncsi ha esetleg van olyan aki első kézből élte át ugyanazt, amit én.
Köszönöm előre is a válaszokat.
Persze, egyáltalán nem lehetetlen. Semmi megtanulhatatlan nincs a középszintű anyagban (pláne felnőtt fejjel), egyedül a kitartáson és a szorgalmon múlik. Mondjuk nem árt, ha van valaki, akivel tudsz konzultálni, aki iránymutatást ad, hogy milyen sorrendben tanuld a anyagokat, illetve mikor térj vissza egy másik anyagrészre egy később megszerzett tudás birtokában, de ténylegesen csak idő kérdése, hogy jól megtanulj mindent.
Az emelt szintű anyagrész sem vészes, de egy teljesen más gondolkodásmódot igényel, mert ott már a "végtelennel" is kell tudni számolni, illetve ott több az elméleti matek, például már bizonyítani is kell tudni.
Köszönöm a válaszokat. (Úgy látom, valaki még abszolút jóindulatú válaszokat is képes volt lepontozni, ahelyett hogy hozzászólna és elmondaná, mi az ami nem tetszik neki...)
Igen, egyébként gondoltam én is arra hogy nem ártana majd később keresni egy jó matektanárt akivel le tudok ülni, és megbeszélni főként az absztraktabb anyagrészeket, illetve tesztelni hogy mennyire tudom alkalmazni a tanult dolgokat ha valaki csak úgy kioszt nekem egy megoldásra váró problémát.
Nekem sikerült. A műveleti sorrendet sem tudtam, a középiskolát végül otthagytam. Minden tárgyból nagyon rossz voltam (elégséges), és a matek sem volt kivétel. Már az is csoda volt, hogy felvettek abba az intézménybe. Abban az időben még kötelező volt központi felvételit írni, amin én alig tudtam teljesíteni (és az ott elért pontszám alapján lehetett felvételt nyerni a megjelölt helyekre). Az általános iskolás osztályfőnököm szakmunkásképzőbe akart küldeni, és nem értette miért jelöltem meg érettségire felkészítő (+szakmát adó) helyet is. Az akkori képességeim akkor valóban azon a szinten voltak. Emlékszem kilencedik osztályos koromban a műhely gyakorlaton azt karcoltam a padba, hogy "hüje vagy". Amikor következő héten mentem órára, láttam hogy kijavította valaki. Nagyon sötét voltam, de némelyik tanár azért megjegyezte, hogy meglenne nekem az eszem, csak nem tanulok.
Tanulni azután kezdtem el, hogy otthagytam a gimit, és évek teltek el. Szépen fel tudtam húzni a tudásomat két év alatt annyira, hogy az alapozó matekos tárgyakat különösebb nehézség nélkül teljesítettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!