Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőre 250km ingázás...

Levelezőre 250km ingázás nektek beleférne?

Figyelt kérdés

Csak a 3. helyemre vettek fel, egy olyan szakra, ami nincs a közelemben, hanem 2-3 óra autózásra. Levelezőn jelentkeztem ide.

Még nem tudom, hogy milyen gyakran kell bejárni. Ez megoldható? Vagy ne iratkozzak be és jövőre jelentkezzek újra? A szak az nagyon érdekel, csak a távolság ami kicsit elriaszt. Esetleg megérné emiatt felköltözni? (Ha nappalira vettek volna fel, akkor albis lettem volna.)


júl. 25. 08:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Persze
júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha támogató a munkahelyed, akkor simán. Én is úgy jártam, kivitelezhető.

A szállást kellett finanszíroznom, az úti költséget térítették, és engedéllyel voltam távol, mert ők küldtek.

Nincs garancia rá, hogy jövőre indítják.

Unokahúgom volt felvételi elbeszélgetésen is, és tegnap szembesült vele, hogy azért vették fel a harmadik helyre (amit azért tett hátrább, mert azt hitte, hogy esélye sincs bejutni), mert amit előre rangsorolt (ott volt az elbeszélgetés) mégsem indul el.

júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Zegről jártam Bp-re a Bárczira, ahol teljesen összevissza volt az órarend. Volt, hogy egy teljes hét, volt, hogy két vagy három nap (és mindig hétköznap). Most is így járok, de most p-sz.
júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs munkahelyem igazából, mert most érettségiztem. Csak nem vettek fel nappalira, se a közelebbi egyetemre.
júl. 25. 09:04
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 ilyenkor minden nap mentél? Vagy ha sok nap össze volt tömörítve, akkor megszálltál?
júl. 25. 09:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem akkor keress munkahelyet először és közben mérlegelj. (Ugye, levelezőn nem jár diákkedvezmény, és fizetned kell a TB-t is, ezért a munkahely fontos lehet.)
júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, nem szeretnék dolgozni amíg tanulok, egyszerre csak arra akarok koncentrálni. A szüleim szerencsére támogatnak anyagilag.
júl. 25. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudakold meg emailben az egyetem tanulmányi osztályától, hogy milyen napokon, milyen gyakorisággal lesz a képzés.

Van, ahol hetente péntek reggeltől vagy délutántól + szombat kora délutánig vagy estig. Van, ahol csak péntekenként minden héten, és alkalomszerűen szombaton is. Van, ahol részben online. Ha csak 3 hetente kell menned, akkor valószínűleg a hétköznapok lesznek érintettek, egymás után pl. 3 nap vagy az egész hét.

Szállást kell keresni. Vannak kollégiumok, magánkollégiumok, ahol vannak alkalomszerű szállásra szobák.

Ha nem dolgozol mellette, akkor jó sok időd lesz tanulni, talán túl sok is.

júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Lazán vállalható. Ha a munkahelyed tud lízingelni neked egy Bentleyt vagy amg mercit akkor egy óra alatt beérsz ;)
júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, 270km-re lakom az egyetemtől, de a munkahelyem nem akadályozza, hogy bejarjak, viszont az egyetem nagyon támogató, így a bejarast is félév közben nemigen kell megoldanom, mert online nagyon sok segédanyagot kapunk. Így vannak tárgyak amiből elég bemenni a vizsgára. Sok sikert kívánok neked!
júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!