Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász + gazdaságinformatikus...

Jogász + gazdaságinformatikus diploma?

Figyelt kérdés

Szeretnék jogi diploma mellé más, gazdaság/mérnök diplomát elvégezni. Arra gondoltam, gazdinfóval kombinálva ütős párosítás lehet.

Mivel ha 3. félévben elkezdem a gazdinfót , akkor párhuzamosan végzett diplomám is ingyenes lesz, ezért gondoltam jövőre elkezdem levelezőn. Felsőbbévesek szerint az első év után könnyebb már a jogi szak, az elsőn kell túlesni.

Megfordult a fejemben, hogy a jogi szakvizsga alatt csinálom meg, hiszen az három, a gazdinfó pedig 3,5 év, de

1) a szakvizsga sokak szerint nehezebb, mint az egyetem nagy része és/vagy az államvizsga,

2) akkor már nem lesz támogatott félévem.

Középsuliban matek-infó faktos voltam, szerintem nem lesz probléma. Mit gondoltok? Jó a gazdaságinformatikus, vagy más diploma jobb lenne, pl. Marketing? Ill. érdemesebb jogon átmennem levelezőre, gazdinfót pedig nappalin csinálni?



jún. 30. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Adó osztályról beszéltem, nem a pénzügyről de amúgy ha neked ugyanaz, akkor mindegy is. A válaszom nem neked szólt, hanem annak, aki érti. 😅
júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
#11 teljesen mindegy, mert az elv ugyanaz. Én értem amiről beszélek, rólad viszont megvan a véleményem.
júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem is ismered de megvan a véleményed 2 sor alapjàn az egész emberről. Gratulàlok. Aztàn lehet ebben pont igazad van, de minden màsban ezerszer jobb szakember nàlad. Nem tudhatjuk ennyi alapjàn, szóval ne személyeskedjünk.


Kérdezőnek meg annyit, hogy nem lesz könnyebb a jog első év utàn. KB végig azonos nehézségi szint. Magolni kell ezerrel. Mindig lesznek nehéz és könnyű tàrgyak. Elején római jog és jogtöri tàrgyak a nehezek. Közepén munkajog, pp, be, kereskedelmi jog, jàb. Végén szocjog, pézügyi jog, nemzetközi jog. Polgàri jog, büntetőjog és közigazgatàsi jog meg a màsodik évtől a zàróvizsgàkig àtszövi az egészet. És ez csak ami most eszembe jutott.


Nem tudom most hanyadéves vagy. Viszont ha most àtlagosan, vagy csak àtlagnàl kicsit könnyebben veszed a jogot, azt mondom ne próbàlj meg egy seggel 2 lovat megülni, mert ki fogsz bukni mind2 egyetemről. Ha nagyon könnyűnek éled meg a jogot és sok az extra szabadidőd, hajts inkàbb a summa cum laude-re vagy OTDK-ra. Azt nézik a munkàltatók mikor elsőre el szeretnél helyezkedni. Sőt lehet nem is kell majd munkàt keresned mert ha nagyon jól megy, előre ki leszel figyelve.

júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem már csak azért is megérheti, mert a joggal állítólag nem olyan könnyű elhelyezkedni. Szóval B tervnek is jó akár, vagy arra az esetre, ha sikerül a joggal elhelyezkedned, de idővel mégis váltanál. Viszont én egymás után csinálnám a helyedben, nem pedig egyszerre, mert úgy szerintem nagyon nehéz lenne.
júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%
#14 állítólag. Tehát nem értesz a témához, de azért okoskodni tudsz.
júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!