Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász + gazdaságinformatikus...

Jogász + gazdaságinformatikus diploma?

Figyelt kérdés

Szeretnék jogi diploma mellé más, gazdaság/mérnök diplomát elvégezni. Arra gondoltam, gazdinfóval kombinálva ütős párosítás lehet.

Mivel ha 3. félévben elkezdem a gazdinfót , akkor párhuzamosan végzett diplomám is ingyenes lesz, ezért gondoltam jövőre elkezdem levelezőn. Felsőbbévesek szerint az első év után könnyebb már a jogi szak, az elsőn kell túlesni.

Megfordult a fejemben, hogy a jogi szakvizsga alatt csinálom meg, hiszen az három, a gazdinfó pedig 3,5 év, de

1) a szakvizsga sokak szerint nehezebb, mint az egyetem nagy része és/vagy az államvizsga,

2) akkor már nem lesz támogatott félévem.

Középsuliban matek-infó faktos voltam, szerintem nem lesz probléma. Mit gondoltok? Jó a gazdaságinformatikus, vagy más diploma jobb lenne, pl. Marketing? Ill. érdemesebb jogon átmennem levelezőre, gazdinfót pedig nappalin csinálni?



jún. 30. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem ütős együtt. Nagyon más területek, semmi értelme nincs. Ha ilyen irányú az érdeklődésed, akkor inkább a jogot hagyd ott. Matek infó párosítással jobban megérné neked egy ilyen jellegű szak, mert sokkal jövedelmezőbbek.
jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam, hogy megéri másoddiplomát csinálni jogi mellé. Azért gondoltam erre, mert matekos jogászból biztos kevés van :D Ha nem ez, akkor mi lehetne jó mellé? Nem szeretném ott hagyni a jogot, nagyon szeretem. :) Egyszerűen csak szeretnék kitűnni a többi jogász közül.
jún. 30. 21:39
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Hogy lenne könnyebb a jogi szak 1. félév után? Nézz már bele a tantervbe, de komolyan. Egyre nő a tantárgyak száma és az anyag nehézsége.

Döntsd el hogy később mit szeretnél dolgozni, mert ez a több szak kombinálása teljesen hülyeség, és egyáltalán nem honorálják a munkaadók. Az jelent előnyt ha egy konkrét területen fel tudsz mutatni valamit, nem pedig többől semmit.

jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
#2 akkor a munkáddal tűnj ki, ennek a matekos jogász dolognak semmi értelme nincs.
jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3, felsőbb évesek azért mondták ezt, mert az első évben megszokni a tananyag mennyiséget nagyon nehéz, de ha ráérez az ember, akkor talán egy fokkal könnyebb dolga van, legalábbis nekem is ez a tapasztalatom, első félév szenvedős volt, másodikban azért már belejöttem. Azért is gondoltam matekos szakra mellé pluszba, mert elsősorban cégeknek dolgoznék szívesen, pl. bankban.

#4, köszönöm a választ :)

jún. 30. 21:45
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem jogász-pti van, de le se szarják, sőt, esküszöm hátrány munkakeresésnél, mert soknak bssza a csőrét, hogy mi az, hogy neked 2 diplomád is van.

Másrészt tényleg nincs sok értelme ennek a párosnak. Én hobbiból csináltam.

jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 wow, na ezt a hátrány dolgot nem gondoltam volna. Ez egészen új dimenziókat nyit. 😅
jún. 30. 21:47
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Volt most egy információbiztonsági pozíció. Jogász vagy IT diplomával kerestek embert. Jelentkeztem, hogy nekem van mindkettő. Azt gondoltam sima lesz, azért ritka, hogy ez így megvan egy embernek. Erre be se hívtak 😂
jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
A jog melle tobb ertelme van kozgazdasz diplomanak. Pl. egy penzugy es szamvitelnek. Az adozas teruletehez tokre passzol, az ilyen adoval kapcsolatos multis osztalyokon vegyesen dolgoznak kozgazdaszok es jogaszok is. Mindketto mashoz ert,es masert alkalmazzak oket, de szerintem otvozve tud hasznos es erdekes is lenni.
jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
#9 nem az, ki is mondtad a lényeget. Egy jogász a jogi oldalt csinálja, a pénzügyre pedig el külön embert alkalmaznak. Ilyen nincs, hogy egyszerre két feladatkört tölt be.
jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!