Mit csinál egy gazdaságinformatikus? Megéri ennek tanulni?
Párom gazdinfón végzett.
Ő most munkakör szerint rendszertervező, egyébként képernyőterveket készít, néha tesztel, dokumentációkat és specifikációkat ír, riportokat készít. Korábban business analyst volt.
Én mérnökinformatikus vagyok, szerintem ezek a munkakörök a programozáshoz képest kevésbé "szárazak", jobban dominál a gazdasági vonal. De egyébként ismerek programozót is, aki gazdaságinformatikus.
Páromnak nem volt gondja az álláskereséssel, általában pár hónapon belül el tudott helyezkedni vagy tudott váltani. Most teljesen magyar nyelvű projekten van, így egyáltalán nem használ angolt vagy mást, legfeljebb csak a technikai dolgokhoz. A korábbi munkahelyén nemzetközi projekten volt, ott a kollégákkal sokszor angolul egyeztettek, illetve mint BA, elég sokat is tárgyalt. De elég jolly joker ez a papír, szóval viszonylag széles skálán válogathatsz inkább menedzsment, inkább gazdasági vagy inkább programozás irányába hajló állások között, lesz köztük, ahol nem kell sokat kommunikálni. Viszont az angol, legalább b2 szinten, az kell. A tanuláshoz, a legtöbb multinál a boldoguláshoz, mégjobb, ha C1 szint, ha az van, akkor tapasztalataim szerint minden van. Akkor is, ha a szakmai dolgokba még bele kell rázódnod.
A nehézség (mármint a szaknak) relatív, úgy gondolom, hogy a vegyesebb érdeklődésű embereknek jobban fekszik. Sokan mondják, hogy a gazdinfó könnyebb, mint a mérnökinfó, de nekem pont a gazdasági oldala miatt nagyon nem az. Akinek rááll erre is, arra is az agya, annak azért menni fog szerintem. Az infó része állítólag nem vészes.
Párom BGE-n végzett, neki pozitívak a tapasztalatai. A ponthatárt nem tudom, nem most volt. 😅
#3
Team NIK 😁
Tényleg sok közös tárgyunk van, a programozással én is sokat szenvedtem mérnökinfósként :)
Kommunikálni mindig kell és érdemes.
Ráadásul ez is egy gyakorolható fejleszthető képesség, ne írd le magad azzal, hogy inrtovertált vagy és pont.
Én mérnökinfoval nem tudtam elhelyezkedni pontosan emiatt.
Elősször egy szatócsbolt boltvezetőhelyettese lettem, majd mivel keveseltem a pénzt, mentem ki londonba, előbb mosogatni, majd szép lassan felküzdöttem magam baristának… na itt nyílt ki a csipám, és kezdtem el kommunikálni az emberekkel… azért mikor beugrik egy kávéra Bruce Willis, vagy egy Kit Harrington, nem bírja ki az ember hogy ne szóljon hozzájuk… de buiseniss man -ekből is kijutott, és irogyeltem is őket úgyhogy 8 év kihagyás után elkezdtem autodidakta tanulni a hálózatokról, a jó angolom miatt azonnal kaptam munkát Budapesten… de a fizetés hamar atcsábított Svájcba.
Rengeteg infós végez évente és közülük rengetegen mennek mosogatni angliába németországba...
Szép dolog az info, de kell hozzá az is, hogy érdekeljen, ahhoz pedig hogy ténylegesen ál9m fizud legyen belőle nem árt ha szenvedélyesen tudod csinálni... véleményem szerint ha egyáltalán gyakorikérdéseken kell kérdezned egy szakágáról, hogy az egyáltalán micsoda... én tuti nem áldoznék ilyenre 3-4évet az életemből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!