Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan képzésre építve...

Osztatlan képzésre építve hogyan tudok tanári diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Múltkor küldtek egy emailt a régi emailemre, amivel az orvosira voltam beregisztrálva, hogy van lehetőség egy két féléves párhuzamos képzést elvégezni az osztatlan képzés mellett, amivel automatikusan kapok egy tanári diplomát is, és elmehetek vele biosz tanárnak.

Nos, a helyzet az, hogy otthagytam azt az egyetemet (vidéki egyetem, egyetemen belül több karral, tanárival is), és lassan végzek a jelenlegi egyetememmel (állatorvosi), szóval a párhuzamos képzés számomra kilőve.


Viszont érdekelne, hogy ha megszereztem ezt a diplomát, akkor hol tudok ilyen, ehhez hasonló, két féléves képzést elvégezni, amivel azután elmehetnék tanárnak?


Ha esetleg olyan személy vagy, aki így oktat középsuliban, nagyon érdekelne, hogy te hogy csináltad…

A válaszokat előre is köszönöm.



jún. 27. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
A biosztanárok meg 4 féléves levelezőn megkapják az orvosi diplomát:DD Mesélj még...
jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, osztatlan után is elvégezhető ez a két féléves mesterképzés.
jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkaptad az állatorvosi diplomádat, akkor jelentkezhetsz 2 féléves tanárképzésre és biológia tanár lehetsz. Az, hogy indul-e a szak levelezőn , a Felvi.hu.n nézd meg. Ez a lehetőség 2023 óta van, szóval lehetsz biosz tanár.
jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat 😊
jún. 27. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly?! Én orvos vagyok, és tudnék mesélni pl. a mitrális billentyű anatómiájáról, a légzésmechanikáról, a Cushing-reflexről vagy hasonlókról, de fogalmam sincs mondjuk a növényi szövetekről meg az ökológiáról... El nem tudom képzelni, hogy ezeket, no meg a szintén fontos pedagógiai és módszertani alapokat két félév alatt úgy meg tudnám tanulni, mint aki osztatlan tanárképzésben végzett. Lehet, hogy egy fokkal jobb lenne, mintha az énektanár tartaná a biológiaórát, de az ideálistól nagyon messze lenne.
jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5: egyetértek, ráadásul nemcsak a növénytanról van még szó, hanem az állattanról és ökoszisztémáról

mindemellett pedagógia-pszichológia képzés kell, nem beszélve a szakmódszertanról

véleményem szerint a tanári hivatás megcsúfítása, ha így dobálják a tanári végzettséget az emberek után

jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. és 6. Annyira nincs már term.tud-os tanár, hogy ez egy kényszermegoldás.
jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ez a megoldás, hanem a fizetés megemelése. Nem a diplomás átlagbér 80%-ára, hanem a 100%-ára!! Diplomás kapjon diplomás bért. Aztán megnövekedne a jelentkezőszám, lehetne válogatni, majd bevezetni a bemeneti feltételként az emelt érettségit és máris minőségi tanárok lennének.
jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Igen, csak erre nincs politikai akarat, addig meg marad a kényszermegoldás.
jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amit középsuliban leadtak, azt nálunk egyetemen sokkal részletesebben vettük. Volt növénytanunk, állattanunk (rendszertan), a humán élettan nem sokban különbözik az álatokétől (legalábbis, amit középsuliban kell tudni), illetve volt kőkemény genetikánk is. Szóval ezzel a részével nem értek egyet. Viszont a pedagógia részét én sem vágom, hogy hogy lehet 2 félév alatt ledarálni, ezért is érdekelne, hátha van valaki, aki már részt vett ilyenen.
jún. 28. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!