Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolónak érdemes tanulni...

Ápolónak érdemes tanulni introvertáltként?

Figyelt kérdés
Kórházakban eddig mindig határozott fellépésű, kicsit ilyen "nagyszájúbb" ápolókat láttam még (nem rossz értelemben véve). Nekem a türelmem és az empátiám meglenne a betegekhez, de a fent említett tulajdonságokkal nem rendelkezem. Attól még lehet nekem való az ápolói hivatás, vagy inkább nézzek másik szakmát?

jún. 26. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én introvertáltként elmentem ápolónak tanulni érettségi után. Az elmélet tetszett, nekem voltak a legjobb jegyeim, de 1 év után mégis otthagytam a képzést, mert rájöttem, hogy túl sok dolgot kell magamra erőltetnem. A gyakorlat nekem nem is ment jól, és azok az osztálytársaim, akiknek nem voltak olyan jó jegyeik, de sokkal szociálisabbak voltak, végül sikeresen elvégezték a szakot. Bár azt is hozzáteszem, mert nem az a célom, hogy elvegyem a kedved, hogy voltak még páran rajtam kívül visszahúzódóbbak, és volt, aki el tudta végezni. Nekem az is erőteljesen közrejátszott a döntésemben, hogy egyetemre akartam menni, csak 18 évesen még kishitű voltam, és nem mertem elkezdeni. 1 évvel később elkezdtem, azóta már több szakot is befejeztem, és teljesen más területen dolgozom. De nekem 18 évesen még elég hiányos volt az önismeretem. Ha te biztos vagy ebben az irányban, akkor biztos megtalálod a módját, hogy introvertáltként is ki tudj teljesedni ebben a szakmában, akár úgy, ahogy előttem írták (háziápolás, stb.), akár máshogy. Meg hát az introvertáltságnak is vannak fokozatai, mindenki kicsit más, és sok egyéb tényező is számít, pl. hogy hogyan tudsz feltöltődni munka után, a szabadidődben.

Sok sikert kívánok! 🤗

jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
jún. 28. 13:03
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha fizetnének sem csinálnám. Éhbérért meg főleg.
jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
11# milyen szakot választottál ez helyett végül?
jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14: Az ápoló OKJ után germanisztika szakra mentem.
tegnapelőtt 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!