Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolónak érdemes tanulni...

Ápolónak érdemes tanulni introvertáltként?

Figyelt kérdés
Kórházakban eddig mindig határozott fellépésű, kicsit ilyen "nagyszájúbb" ápolókat láttam még (nem rossz értelemben véve). Nekem a türelmem és az empátiám meglenne a betegekhez, de a fent említett tulajdonságokkal nem rendelkezem. Attól még lehet nekem való az ápolói hivatás, vagy inkább nézzek másik szakmát?

jún. 26. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem, mert az introvertáltak nem szeretnek emberekkel fogalkozni

Egy ápoló egész nap azt csinálja, állandóan kommunikálni kell a betegekkel

Az önmagában nem baj ha nem vagy nagyszájú

jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, mert van háziápolás, ahol egy beteggel vagy, aki lehet nem is kommunikál. Ismerősöm is így dolgozik, 2 hét itthon, 2 hét külföld. 2500-3000 euró nettó.

Teljesen jó.

jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SZTANN ***** válasza:

Ha elavatottnak érzed magad az ápoló pályára, akkor talán meg tudod oldani. De alapból elég fontos egy ápolónál, hogy kommunikációban laza, nyitott, vidám, empatikus legyen - kórházban pl. fel kell vidítania az aggódó beteget (még a családot is). Nagyon nehéz annak a dolga, akinek ez nem megy. Nem fogod jól érezni magad a munkádban, mert látod majd, milyennek kellene lenned, de nem tudsz (vagy nagy erőfeszítésbe kerül).

Kivételesen előfordulhat introvertált ápoló, jól is dolgozhat - de nem lesz boldog. Talán nem ez a leginkább neked való.

jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 SZTANN ***** válasza:
bocsi: ELHIVATOTT.
jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kizáró tényező. Az empátia és türelem fontosabbak.
tegnapelőtt 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nálam ez a csendesebb személyiség párosul azzal, hogy valamilyen segítő szakmához érzek affinitást, ezért is nehéz, pl itt sokak ajánlják az informatikát a hasonló típusúaknak, de ahhoz meg nem érzek affinitást, sem tehetséget. Szóval összetettek a szakmák és az emberek is, nem könnyű a választás.


Az is igaz, hogy a betegek is különböző személyiségűek és állapotúak lehetnek, szóval lehet, hogy valamelyikükkel könnyebben, valamelyikükkel nehezebben mennének a dolgok. Csak hát gondolom, az ember nem válogathat, vagyis nem tudom, hogy működik ez, hogy kit kihez osztanak be. Gondolom, elvárják, hogy mindenkivel, minden esetben helyt kell állni.


Amikor nagymamám az élete utolsó pár hetében itt volt nálunk, és anyukám ápolta, sokszor keményen a sarkára kellett állni, mert a nagyi elég nehéz természet volt, ami idős korára még erősödött, és sokszor viselkedett bántóan anyukámmal, meg nem volt hajlandó együttműködni vele, vagy bevenni a gyógyszerét stb. De anyukámnak van egyfajta tekintélyt parancsoló megjelenése és viselkedése, nekem meg nincs.

tegnapelőtt 14:59
 7/15 A kérdező kommentje:
Tavaly nyári (diák)munkára jelentkeztem, és lehetett választani, hogy bébiszitterkedni megyek vagy idősek otthonába segédkezni, én az utóbbit választottam volna elsőnek, de a szervező nő mondta, hogy inkább gyerekekhez menjek, mert egy idős ember lehet, hogy nem fog engem komolyan venni.
tegnapelőtt 15:03
 8/15 anonim ***** válasza:

? Miért ne venne komolyan? Vagy ezt nem tudom értelmezni. Ott vagy segítesz, megcsinálod amit mond a többi ápoló/vezető

Ne engedd magad befolyásolni

tegnapelőtt 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Aztán amikor egyszer mentőt kellett hívni a nagyihoz, ott a mentősnek is embernek kellett lennie a talpán, mert a nagyi úgy kioktatta őt, mint annak a rendje. :D
tegnapelőtt 15:08
 10/15 A kérdező kommentje:

"? Miért ne venne komolyan? Vagy ezt nem tudom értelmezni. Ott vagy segítesz, megcsinálod amit mond a többi ápoló/vezető


Ne engedd magad befolyásolni"


Köszönöm a bíztatást! Sokat jelent. Biztos még én is sokat fogok változni, és próbálok határozottabb lenni.

tegnapelőtt 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!