Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erős közepes matekkal, kis...

Erős közepes matekkal, kis nyári pollenallergiával meg tudom csinálni a kertészmérnökit? Vagy élelmiszermérnök? /10éve érettségiztem, már csak ezért is rá kell gyúrnom a matekra gondolom

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
kizárt.
2010. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( pedig fizika,kémia,biológia mind 5-ös
2010. okt. 24. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A pollenallergiás kertész(mérnök) kb. olyan, mint a szőrallergiás állatorvos, vicces :)


Amúgy a képességeidet te ismered, ha komolyan veszed a tanulást, akkor jó eséllyel sikerülni fog.

2010. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mint írtam csak enyhe az allergia,egy kis orrspray és 1-2 nap alatt elmúlik.. érdekelt volna h van e valaki aki úgy futott neki ennek mint én :)
2010. okt. 25. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Láttam, hogy közel egy éves a kérdésed, de azért írok, hátha észreveszed.

Igazából egy kis segítséget szeretnék kérni. Engem is érdekel ez a szak, viszont nekem is közepes-jó a metekom, és e miatt bizonytalan vagyok, hogy jelentkezzek-e. Te jelentkeztél? Ha igen, tudnál 1-2 információt adni a szakról? Főleg az érdekelne, hogy mennyire kemény a matek.

Bocsi a zavarásért! :)

2011. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is csak most akadtam a kérdésre (látom így jelentkezési lap beadási határidő környékén mindenki alaposan utánajár a szakának :) )

A matektól ne féljetek (és úgy általában egy tárgytól se), mert kb az alapoktól tanultok mindent, csak nem olyan szájbarágósan, mint középiskolában. Pont most válaszoltam egy másik kérdésre, ahol a kérdező a gyenge matek és kémia tudása miatt aggódott, vajon nekivágjon-e ennek a szaknak. Neki is azt tanácsoltam, persze, kellő szorgalommal és kitartással hogyne sikerülne, természetesen ha megfelelően motivált és tényleg érdekli.

Egyetemen nem "olyan" matekot tanulsz, mint gimiben, mi pl. sokat függvényeztünk, és egy tárgyon belül volt a Matematika-Statisztika, na ez az élmény! :)

Mindenképpen vágjatok bele, gondoljatok arra, hogy ha már tudnátok az anyagot, nem kellene továbbtanulnotok (abszolút felesleges a matekon aggódni, inkább azt javaslom, szabadidődben majd sokat járj könyvtárba, és ha van nyelvvizsgád, akkor se hagyd ki a nyelvi kurzust, mert ingyen soha az életben nem tanulsz többé nyelvet, vagy legalábbis nem nagy a valószínűsége).

Melyik egyetemre szeretnél menni / mentél / mentél volna ?

2012. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!