Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakdolgozati konzulensek...

A szakdolgozati konzulensek lényegében a saját munkájukat is bírálják?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ők is adnak rá egy jegyet.

Nálunk folyamatosan kell bemutatni az elkészült munkát, tehát nem az van hogy látja 1x a legvégén.

Nyilván időközben jelzi, ha valami nem jó. Én legalábbis úgy képzelem ezt el, hogy addig küldöm/javítom amíg nem jó.


Ezáltal a saját munkáját is bírálja? Mármint nyilván én készítem nem Ő. De ha visszaküldi a végén, hogy minden oké, aztán lepontozza. 3-as 4-re az nekem elég rosszul esne.


febr. 8. 17:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
8:*
febr. 8. 21:03
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden konzulens más, van aki többet segít, van aki kevesebbet, szóval természetesen nem lesz mindenkinek egyforma a folyamat, de 2 szakdolgozatot írtam és a saját tapasztalataimra alapozva írtam a válaszaimat (6 és 8). Nekem nem az volt, hogy lehetett minden héten küldeni, hogy mit haladtam és folyamatosan kaptam visszajelzést és a többieknek sem, akikkel beszélgettünk közben ezekről. Az elején küldött egy emailt mindenkinek, aki hozzá jelentkezett, abban benne volt pár tudnivaló meg a menetrend, amit ő elvárt. Nagyjából az volt, hogy kaptunk pár hetet pontosan kitalálni, hogy miről is akarunk írni és utána küldeni kellett egy kb 1 oldalas vázlatot, amiben látszott a felépítés. Aztán pár hétten a leadás előtt el kellett küldeni a közel kész dolgozatot, ami kb 70%-nál tartott, egy héttel a leadás előtt egy 90%-osat és ennyi. Ez a 70%-os csak nála volt követelmény, de mondta, hogy aki utolsó pillanatban kezdi el és eddigre nem tud valami kézzelfoghatót küldeni, az nem kap aláírást. Csak ennél a 2 alkalomnál olvasta el az egészet és kaptunk visszajelzést konkrét kérdés nélkül is.

Persze konzultáció volt, heti 1 óra, de mindenkire ennyi idő volt. Ha többen vártunk, akkor kevesebb idő jutott 1-1 emberre. Az volt a mázli, hogy az első 2-t leszámítva már nem nagyon ment senki. Emailt is lehetett küldeni, de csak konkrét kérdésekkel. Ha mondjuk valaki nem volt benne biztos, hogy jó lesz-e a kérdőíve, akkor meg lehetett kérni, hogy azt nézze meg és arra írt valamit, de nem olvasta el hetente, hogy éppen ki hol tart és nem tett javaslatokat, csak ha rákérdeztél valamire. Valószínűleg nem is lett volna kapacitása ennél többre.

Amúgy mindig legjobb tudása szerint válaszolt, én elégedett voltam vele, de senkinek nem fogta a kezét, ránk volt bízva, hogy ki mit csinál és hogyan. Teljes értékelést először a 70%-ig kész anyagra kaptunk, de ott is inkább azokat jelezte, ami pl. nem felel meg a formai követelménynek meg olyanokat, hogy kevés lesz a szakirodalom, valami tartalmilag nem felel meg stb. Utána ezeket javítottuk meg írtuk tovább és a leadási határidő előtt egy héttel elküldtük, amire pár nap múlva kaptunk visszajelzést, de ugye már csak pár nap volt javítani és ott már nem is volt lehetőség kérdezni tőle.

Egymás jegye nem volt publikus, csak azokét tudom, akikkel beszéltünk róla, de nem mindenki kapott 5-öst. Aki igyekezett, az 4-esnél rosszabat nem kapott, aki tényleg odatette magát, azok szerintem mind megkapták az 5-öst, de továbbra is azt mondom, hogy a jegy a diák teljesítményét mutatta és nem a konzulens munkáját. Mindenkinek ugyanúgy segített, aki kérte és lelkiismeretesen, legjobb tudása szerint válaszolt.

febr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12:

"Nekem nem az volt, hogy lehetett minden héten küldeni, hogy mit haladtam és folyamatosan kaptam visszajelzést és a többieknek sem, akikkel beszélgettünk közben ezekről"

Akit én választottam konzulens nála ez nem lehetőség, hanem kötelezően kérte, hogy ezt ő így várja el, különben nem is fogja támogatni a végén + személyes konzultáció.

Én erre az esetre voltam kíváncsi, hogy ha folyamatosan olvassa a konzulens és írja, hogy mi jó/mi nem jó a végén ennek jónak kellene hogy legyen. Tesóm is írt szakdogát ő találkozott 1x a konzulenssel, amikor felvette hozzá a dolgozatot, nagy vonalakban elmondta neki a konzulens, hogy csinálja meg találkoztak a végén, amikor csak belelapozott a tanár aláírta, gyanítom el sem olvasta és 5 lett.


Megmondom őszintén én tanárt választottam, nem témát.

Lehet rosszul döntöttem, mert ha olyat választok aki nem segít lehet sima 5-ös így meg ha nem sikerül jól kijavítanom lehet kapok rá 3-as, 4-est, mert a konzulensem nagyon precíz.

Úgy éreztem, hogy nekem szükségem van arra, hogy valaki "vezessen az úton". Folyamatosan konzultáljunk, a téma nem érdekel az az igazság. Sokkal szívesebben írtam volna más témát, de az a tanár meg olyan, hogy úgy kell VADÁSZNI rá a suliban. E-mail-re sosem válaszol, még ha olvassa akkor sem, nekem ilyen "segítségre" nincs szükségem...


Én előre ezt nem tudtam, hogy neki folyamatosan küldeni kell hol tartok.

Csak egy hallgató társam mondta, aki írt nála. Én csak azt tudtam, hogy ha tantárggyal kapcsolatban kerestem őt akkor mindig 24 órán belül válaszolt és segítőkész. Ezért választottam őt, a téma nehéz nekem, de nem akartam azt, hogy olyan konzulensem legyen (ami érdekelt volna téma), hogy a legvégén nézi meg, amikor aláírja. Persze lehet azzal jobban jártam volna, mert az a téma érdekelt volna, és lehet komolyan el sem olvasta volna és 5 lett volna. Így most sok munkám lesz vele, mivel ebben nem vagyok jó, nekem fontos a kommunikáció.

febr. 9. 10:05
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja értelek, így valóban más azért, de ez ritka, nem sok konzulens foglalkozik ezzel ennyit. Amit meg is értek, baromi sok munka lenne, főleg ha sok embernek ő a konzulense. Engem mondjuk nem zavart, én szeretek önállóan dolgozni és elég volt, hogy tudtam kitől kérdezni, de tök jó, ha te felismerted, hogy neked nem erre van szükséged és találtál is megfelelő személyt.

Így már a kérdésedet is jobban értem. Ha van olyan konzulens aki valóban folyamatosan olvassa hol tartasz és kapsz visszajelzéseket, mondja mit kéne javítani, akkor valóban mindenki várhatóan 5-öst fog kapni, aki megfogadta a tanácsait. Mondjuk így is inkább a diák teljesítményét értékeli, hisz ő írja, de ha ennyire belefolyik az elkészítésbe, akkor azért az ő munkája is erősen közrejátszik abban, hogy milyen lesz a végső jegy. Ebben az esetben végülis részben a saját munkáját is bírálja.

De ahhoz tartom magam, hogy annál a konzulensnél, aki nem ilyen és akihez inkább csak kérdésekkel lehet fordulni, nem ez a helyzet és sokkal nagyobb részben a diák teljesítménye van értékelve, nem az ő munkája.

Jó hogy tisztáztuk, kicsit elbeszéltünk egymás mellett, de most már világos, hogy te mire gondoltál.

febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen igen így már okés, világos minden nekem is.
febr. 9. 23:15
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben az évben adtam le a szakdolgozatomat és jövő hónapban fogom megvédeni (vidéki orvosi kar, államvizsga írásbeli és szóbeli része majd csak május végén lesz). Témavezetőm szerint a közös munkánk van értékelve, védésnél őt is értékelik, illetve szóban ő is fog engem. (Az opponensi véleményeket is a védés után fogom meghallgatni, témavezetőm lesz az egyik opponens, másik opponens pedig a klinika egyik szakorvosa lesz.)

Nekem is szükségem volt rá, hogy valakivel végig tudjak közösen dolgozni. Mi többet konzultáltunk, hol személyesen, hol e-mailben. Többször átolvasta a dolgozatomat, javított is bele. Statisztikában is segített. Mind szakmailag, mint logikus felépítés terén tett javaslatokat. A témám nagyon speciális és az országban alig foglalkoznak vele, témavezetőmnek is tudtam újdonságokat mondani, ezen felül nem csaptam össze, nem lett trehány munka. Így már most mondta, hogy ötös lesz.

Ezen a karon ez az átlag hozzáállás szakdolgozat írásnál. Sokat segítenek, terelgetnek ilyen téren.

febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Magyarul a konzulensed is ad a dolgozatra egy jegyet meg még valaki rajta kívül?


Akkor te is szerencsés van, olyan téren, hogy jó konzulenst választottál. Nem olyat aki csak a végén mikor kész, ránéz.

febr. 15. 14:33
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezen a karon a konzulens is ad jegyet.


Nem is nagyon hagynak minket magunkra. Számomra nagyon furcsa olvasni, hogy alig segítenek máshol.

febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18: Az lenne a normális , hogy segítenek igen... azért vállalják el


Én, ha konzulens lennék olyan dolgozatot biztos alá sem írnék, amit nem olvastam végig. Szerintem gáz.

Olvastam több dolgozatot a könyvtárban és van olyan ami tele van helyesírási meg gépelési hibával. Tudom nem az a dolga a tanárnak, hogy a helyesírási hibákat ellenőrizze, na de könyörgöm... én ahogy olvastam az első 5 percben nem 1 hibát találtam. Ha valaki tényleg megnézi azt azt a dolgozatot tanárként... észre kellene vennie, hogy tele van hibával. És, ha nem is küldi el, hogy hol (hisz nem az a dolga) annyit jelezhetne, hogy át kellene nézni a helyesírást, mert szerintem nagyon gáz úgy beadni valamit, hogy még leírva sincsenek jól .

febr. 15. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!