MI NEM BÜFÉSZAK? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)
Na, már megint azok okoskodnak a másik dolgáról, akik csak az egyik területen érintettek, a másikon nem. Meg nem is a kérdésre válaszolnak, hanem egymással kötekednek. Intézzétek el privátban, ne offoljátok szét az oldalt! Köszi!
Hogy mi a megbecsült szakma, munka, az fogós kérdés, mert ma már lenézik azt, aki akar, szeret, tud dolgozni - mindegy, hogy az szellemi, vagy fizikai munka. Nem divat ma már új dolgokat felfedezni, tesztelni, kipróbálni, nem becsült dolog a tudás, a tapasztalat, a kreativitás.
Az tuti, h nem "büfé" az orvosi, a jogi, bár az én szememben a rendőr, a mentős, és a tűzoltó munkája se kutya.
Egyébként, sokkal de sokkal szigorúbban kéne venni egyetemen a hiányzásokat és a számonkéréseket, meg a felvételit is meg kéne változtatni, meg az érettségit is nehezíteni kéne, mert siralmas, milyen könnyű.
"Nem is tudom, hogy vajon miért tesz emberré valakit egy olyan vers, amit valaki bedrogozva/bepiálva írt, és utólag magyaráznak bele mindenféle hülyeséget... "
Nos azért ez a mondatod elég sokat elárul arról mennyire vagy "kulturált". A versek többségét nem bedrogozva/bepiálva írták... de azért akad példa trehány munkára a tervezők/mérnökök körében is. Ha már itt tartunk.
Persze verselemzésből nem lehet megélni, és nem is erről szól a dolog. Csak egy kiragadott példa volt, ahogy a hídépítés is, hisz nem csak hidakat építünk.
De például társadalomelemzés, társadalomkutatás nélkül számos olyan társadalmi problémára nem derülhetne fény, amelyek megoldása alapvető szükséglet, hogy tovább léphessen az emberiség egy következő szintre. Ebből például meg lehet élni.
Egyébként nem emeltem semmi fölé a költészetet, sem annak elemzését, hanem csak egy szintbe hoztam az épített örökséggel.
Azt írtam nem értékesebb az egyik a másiknál.
Arról pedig, hogy az "elemzők" semmilyen hasznos munkát nem végeznek... lehetne vitatkozni. Elemzések nélkül ugyanis nincs az új ismereteknek elsajátítása. Nincs tanulás egymástól. Ha nem lettek volna soha elemzők, akkor nem lettek volna újítók sem. Akkor nem lett volna senki, aki azt mondta volna, hogy "vazze olyan jó ez a vers, sokszorosítani kéne, de már lerohadt a keze a másolóknak, kéne egy nyomda" ... és kb itt kezdődött a fejlődés. A könyvekkel. A könyveket nem a szépirodalommal azonosítottam, hanem minden tudomány globális elterjesztésének kezdetével.
A filmek meg hát igen... ebből is látszik milyen filmeket nézel. Vannak ugyanis művész filmek is, amelyek nem szórakoztatnak, hanem mondanivalójuk van. Felébresztik az ember gondolkodását, lelkét... tanítanak.
Csak hogy egy példát mondjak: Szárnyas Fejvadász.
De ha végignézzük kettőnk érveit. Én egy szintre akarom csak hozni a bölcsészetet a reál iránnyal, te pedig mindenáron azt akarod bemagyarázni, hogy a bölcsészet egy nagy nulla. Most melyikünk az erőszakosabb?!
Egyébként kíváncsi lennék milyen ember lenne belőled, ha soha egy lágy zene, egy szebb irodalmi mű, vagy értékesebb film nem kerülne a látókörödbe... milyen ember lenne belőled? Valószínű egy érzéketlen zombi. Nos, ha azt mondod az emberiségnek ez a jövője... akkor őrülök, hogy a lázadók között voltam.
Én is az anglisztikán gondolkozom:))
mi az a munkaügy? hol lehet tanulni?
Én bölcsész vagyok
(már mesterkézésen) és igenis sokat tanulok..De ezt senkinek se bizonygatom..Mindenki azt gondol amit akar:P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!