MI NEM BÜFÉSZAK? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)
vagy aki leszólja, az tudja, h a leendő bölcsész unokatestvére éjjel nappal bulizik és a vizsgaidőszaka is sokkal lazább, mint neki a szorgalmi. és orvosira jár, tehát nem a szőlő savanyú...
kérdező, azt, ami boldoggá tesz és tudod, h ki tudsz vele emelkedni a többi nem reálos közül... 2 nyelv szak pl.
Ha aszerint választasz szakot, hogy a Gyakorikérdések.hu látogatóinak mi tetszik... akkor semmit sem érdemes tanulnod.
Válaszd azt, amit te akarsz, és küldd el a fenébe az összes kötekedőt. A te életed.
És mitől büfészak? Én pl. a szorgalmi időszakomban egy tárgyra, annyit tanulok, mint mondjuk volt osztálytársam egész vizsgaidőszakában, ő mellette kényelmesen 8 órában dolgozik és össze-vissza bulizik. Ettől függetlenül a diplomája érni fog annyit, mint az enyém, és lehet, hogy jobban is fog keresni. Sőt valószínű.
Sokat érsz vele, ha széttanulod a segged, hogy diploma után évekig keressél 100-150ezeret, aztán majd hátha lesz jobb is, némelyik "lebüfészakosozott" meg kb. kiröhög, hogy ennyiért dolgozol?
mérnök leszek, szóval abba a csoportba tartozom, ahol a legjobban röhögünk a humán szakokon, de:
Nem a szak nehézsége a lényeg, hanem akik tanulják. Ha egy okos, értelmes csaj/srác vagy, akkor nekem olyan mindegy, hoy mit tanulsz, csak érdekeljen. Azoktól az emberektől megyek falnak, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal. Beülnek melegedni valamelyik bölcsészkarra és azt hiszik, hogy mekkora ászok. Örvendeznek a szabad pénteknek és eszükbe sem jut, hogy azért szabad, mert olvasni kéne a kötelezőket/könyvtárazni. Aki komolyan csinálja a bölcsész kart, annak van dolga. Jár oda két gimis barátom, ők valahogy mindig találnak tanulnivalót maguknak. Heti több 100 oldalakal kellene elolvasni... Csak mivel nem kérik keményen számon, ezért a többség nem tanul rendesen. Szóval innen az a sok szabadidő. Mármint a két ELTE BTK-s ismerősöm szerint.
Azt, ami érdekel.
Én is egy "büfészakon" vagyok, de nem azért, mert nem akarok tanulni, hanem egyszerűen mert ez érdekelt. Tény, hogy mellette dolgozni is tudok, igaz, nem nyolc órában.
Különben tökmindegy, mennyire komoly a szakod, ha nem érdekel és nem tudod elképzelni, hogy azzal vagy hasonló területtel foglalkozz, akkor nem éri meg belefektetni az energiát. Azt kell csinálni, amihez értesz és amit szeretsz, de abból - különösen ha nem felkapott - a legjobbak közé kell törekedni.
Használd a keresőt, ezt a kérdést már megkérdezték előtted.
Amúgy az általad említetteken kívül még sok más nem büfészak is van (például a TTK-s szakokat nem is említed).
Egyszerűbb a büfészakokat megnevezni: a BTK-s karok (pl.: andragógia, műv. szervező, szociológus, politológus, bármilyen bölcsész, esztéta, etika, KoMédia stb.) a pszichológia és néhány nyelvszak kivételével. Máshonnan pedig a turizmus és vendéglátás illetve egyesek szerint a gyengébb főiskolákon a marketing is.
Miért büfészakok?
Mert egy hónapban kevesebb órájuk van, mint a "nem büféseknek" egy héten, valamint a vizsgákon olyan kicsi anyagmennyiségeket kérdeznek, ami máshol egy ZH-nak felelne meg. További ismertető jegyük, hogy csak vizsgaidőszakban tanulgatnak, a szorgalmi időszakban a legfőbb gondjuk az, hogy melyik buliba menjenek és hogyan öltözzenek ki, valamint, miért "büfészakozza le" őket mindenki más...
Későbbi kedvelt szólásuk: "Nem igaz, hogy a mai Magyarországon 2-3 diplomával sem tudok elhelyezkedni!".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!