Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakot...

Pénzügy és számvitel szakot az ELTE-n vagy a Corvinuson jobb tanulni, illetve mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

jan. 15. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Linkelek egy kérdést, ami segíthet.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


"Én ma már nem is igazán úgy fogalmaznék, hogy az egyik jobb vagy rosszabb a másiknál, egyszerűen más. Persze a Corvinus még most is őrzi az első helyét, de nem azért, mert jobban tanítanak ott, hanem azért, mert a legtehetségesebb hallgatók (mármint azok, akik itthon folytatják tanulmányaikat) továbbra is azt jelölik meg első helyen, így a legmagasabb várható fizetés is az itt végzettek körében tapasztalható, ahogy a gazdasági területen elhelyezkedett legtöbb vezető CV-jében is egy itt szerzett diploma van. Ugyanakkor szólnak egyértelmű érvek az ELTE mellett is, mint például a sokkal jobban szervezett oktatás, ami elég egyszerű gyakornoki helyet, majd később akár teljes munkaidejű állást is találni, illetve nekem nagyon tetszik a Harvardtól átvett Panopto-rendszerük is, amin korlátlanul visszanézhető minden előadásvideó, amikben ráadásul meglepően jól lehet keresni is. Ez nagyon sokat segít a felkészülésben. Továbbá nekem a vizsgaközpontjuk is bejön, illetve az is, hogy az Astorián vannak, amit számomra a legeslegegyszerűbb megközelíteni bármikor, bárhonnan Budapest összes pontja közül (persze a Fővár tér sem rossz és ehhez igen közel van, így ez már tényleg csak részletkérdés).


Egy további érv azért a Corvo mellett még, hogy szerintem a számonkérés minősége egyébként itt a jobb. Jó jegyeket tényleg csak a szorgalmas hallgatók kapnak, mert például simán rákérdeznek a dolgozatok az apróbetűs részekre is a könyvből, vagy elvárnak teljes felsorolásokat stb. Azaz szerintem ilyen téren eléggé "elitegyetemi" közeg, ugyanezt a különbséget látom az ELTE jogászképzése és az összes többi, hazai jogászképzés között. Nekem ez bejön, de nem mindenki lát ebben értéket (őket is megértem). Továbbá nekem olyan téren az alapítványi forma is tetszik, hogy rákényszeríti az ösztöndíjas hallgatókat a folyamatos tanulásra, mert ha nem így tesznek, elveszítik az ösztöndíjukat. Hasonló rendszert be lehetne vezetni szerintem mindenhol, rögtön volna több egyetemünk, ami ugrana egy párszáz helyet a világrangsorban."



"Kiegészíteném annyival, hogy Magyarországon elsőként az ELTE pénzügy és számvitel alapszakja lett akkreditálva az ACCA által. Hiába Corvinus az elit, az ACCA bizonyítvány (CFA-val egyetemben) pénzügyben mindennél jobban cseng mind itthon, mind pedig külföldön. Ehhez a bizonyítványhoz neked már 5 vizsga meglesz pusztán azért, mert az ELTE-ről van a pénzügy-számvitel diplomád.


[link]

jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!