Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a legkönnye...

Szerintetek melyik a legkönnyebb doktorátus?

Figyelt kérdés

Régebben ígéretet tettem valakinek, hogy majd nekem is lesz dr. -i cím a nevem előtt. Az érdekelne szerintetek hogyan lehet a legkönnyebben megszerezni, melyik a legkönnyebb iskola, vagy bármi? S kb mennyit kéne félretennem rá?

Mindenkinek előre köszönöm a hozzászólását!


2010. okt. 19. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

hehe...


azért a dolog ennél kicsit bonyolultabb, minimum summa cum laude az egyetemen, a szakterület rendkívül magas szintű ismerete (nem átlagos, hanem követelmény fölötti), kutatási munka, sok-sok év - de vannak ösztöndíjak, a pénz miatt nem kell aggódnod


gyűjteni csak akkor kell, ha veszed valahol a diplomádat, de akkor már olcsóbb, ha egyből személyit veszel

2010. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát most azért elmenni doktorizni, hogy legyen egy dr a neved előtt... gondolkodj el:


- Ahhoz, hogy felvegyenek doktori iskolába, el kell végezned egy egyetemet. Lehetőleg nem átbukdácsolva. (5 év, és elég sok pénz akkor is, ha államilag támogatott vagy.)


- Értened kell ahhoz, amit csinálsz, akkor is, ha nem érdekel. Jól csinálni olyat, ami nem érdekel... az nem egyszerű dolog.


- Fel kell hogy vegyenek a doktori iskolába, ami minimum 3 év, de sokan nem csinálják meg annyi idő alatt. A doktori iskol alatt már kapsz fizetést vagy ösztöndíjat.


- A doktori iskola alatt önálló kutatást kell végezned. Olyan témábanm ami téged nem érdekel, ez igencsak kínszenvedés lehet.


- Ha bele is vágsz, semmire sincs garancia.


Vagyis jól gondold meg, hogy el akarsz-e cseszni 8-10 évet az életedből azért a dr-ért, ha amúgy nem érdekel az egész. Ami érdekel, azt azalatt nem tudod csinálni, vagyis 8-10 év lemaradásod lesz.

2010. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy elvégzed a jogi/orvosi/gyógyszerészeti egyetemet. Akkor 5 év után alapból megkapod a dr-t.

Mondjuk ilyen hozzáállással (fogadásból legyen egy dr a neved előtt...) remélem tényleg csak dísznek lesz ott, ha elvégzed, nem szándékozol majd azon a területen dolgozni.

2010. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sem jogin, sem orvosin nem adnak 5 év után dr-t. Orvosin 5 év + rezidens, jogin 5 év + gyakornoki idő.
2010. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 5 évet tényleg elírtam, bocsánat:D De a jog 5 év. Az orvosi pedig hat. Ugyanis a diploma megszerzésével már megkapja az illető a dr.-t, nem csak a szakosodással.

Tehát a legrövidebb a jog, utána az orvosi.

2010. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!


Tisztában voltam vele, hogy ez egy kemény feladat lenne. S egyenlőre csak számvetésbe kezdtem, hogy valóban mennyi év és mennyi pénz lenne, ha én ezt valóban meg szeretném csinálni.

Mindenkit megnyugtatok, nem szeretnék utánna műteni vagy hasonlók. De pl a községben ahol lakom egy elég butácska lány 5 vagy 6 év alatt elvégzett egy jogász iskolát és most rettentő büszke /nagyképű/ hogy dr lett. Pedig tényleg elég ostoba.

A másik, hogy vannak területek amik érdekelnek. Pl matematika, közgazdaságtan, kutatások. Csak attól félek, hogy ezen területeken doktorálni tényleg úgy 8-10 év körül lenne.

2010. okt. 20. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég régi a kérdés, de azért kicsit rendbe tenném a dolgokat, mert mindenféle hülyeséget összehordtatok. :D Az általános orvosi 6 év. Utána az ember már Dr. XY (szóval használhatja a Dr-t), de nem praktizálhat, mert ahhoz szakvizsgát kell tennie, ami még pár év. Azért a PhD-hez nem kell Summa Cum Laude diploma... pl ha az orvosit nézzük. Ha valaki pl. orvosi után nem akarok praktizálni, maradhat az egyetemen PhD képzésen. Ott nem azt nézik, hogy milyen a diplomaátlagod, hanem hogy az adott tárgyból milyen a szigorlati jegyed. Teszem azt, ha valaki anatómiából akar PhD-zni, "csak" az anatómia szigorlatának kell 4-esnek vagy 5-ösnek lennie, nem kell Summa Cum Laude diploma. (A "csak" nagyon nagy idézőjelben van!!)
2014. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!