Megéri-e nekem a szabad bölcsészetre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok, 11. osztályos tanuló.


A lényegre térve, történelem és irodalom órákon nagyon otthon érzem magam, így mostanában gondolkodtam az osztatlan tanári képzésen.


De eközben megtaláltam a szabad bölcsészet szakot is, amiről eddig annyi ismeretem van, hogy ott nagyon sokat fejlődnek és művelődnek az emberek, viszont semmilyen munkát se kínál.


Ez engemet nagyon érdekel viszont nem tudom hogy megéri-e tényleg erre a szakra jönni. Mindig is akartam még jobban művelődni.


Lehet picit hülyén hangzik ez az egész, de sajnos az államilag finanszírozott félévekkel jól kell bánni. Főleg hogy a tanári 500.000ft/félév.

Így megköszönném, ha szélesebb látószöget adnátok ebben a döntésben.


A válaszokat előre köszönöm.


2023. szept. 23. 22:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Matekból mondhatni keserves vagyok.😅 Sose tanultam azt, így gondolom nekem "késő" màr. Őszintén örülök ha a kettes meg van év végén. A hármas is kész csoda lenne.


De lehet neki állok mert:


1, nem akarom hogy a tanárom kudarcot érezzen, mert nagyon szeretem őt és sokat dolgozik és megtesz értünk


2, a hármas jegy jobb mint egy kettes, egy extra pont nem árt a felvételin.:D


Remélem csoda történik és matekból is jó leszek.:D


Eddig úgy tanultam hogy doga előtt YouTube videókból és füzetből memórizáltam a feladatok megoldását, és úgy átlagosan kaptam kettest, ritkán hármast és egyszer csodaként egy négyest.


Minden órán 1 és fél méterre vagyok a tanártól mivel elől ülök, figyelek, és ez se nagyon segít sokat. Nagyon el tudok bambulni matek órán, de nem tehetek róla. (Számvitel, gazdagsági, pénzügyi órákon is ugyanez van velem de kevésbé😅.) Tanárok is észre vettek már.


Van amikor annyira elfáradok, hogy fogom magam és lefekszem a padra.🤣 Olyankor elegem van és elkezdek észtelenül firkálgatni vagy rajzolgatni a füzetembe.

(De azért lemásolom a tábláról a feladatot hogy jól jöjjön a doga felkészülésére.)


Most írtuk meg a héten a legelső matek dolgozatunkat, és nem igazán tanultam mert nem érdekelt annyira komolyan, valamennyire csak felesleges nyomás lett volna rám. Inkább a biosz könyvet és az irodalmat olvastam aznap este. Rossz érzés volt a tanárnő szemébe nézni úgy hogy rajtam kívül kb mindenki tudott valamit írni de én nem. De legalább tisztában van a képességeimmel, és azt mondta hogy fokozatosan célozzam meg a kettest, azután a hármast.


Inkább ülnék napi 8 irodalom órát az iskolában. Na jó inkább 4 óra irodalom - 4 óra történelem órát.

Ma hajnali 3-ig Madách Imréről olvastam a tankönyvből, és elolvastam egy egész Shakespeare drámát. (A Szentivánéji álmot):D

Tudom aludnom kellett volna de valamiért nem ment. 😅

Azelőtt kb este 10-kor miközben mások egy két oldalban megírták a töri házit, én írtam egy 5 oldalt.:D


Angolból is annyi pontlevonást és enyhe szidást kaptam már, mivel háború és békét írok szövegalkotásoknál.🤣🤣🤣


Ezekből nekem az esik le, hogy nagyon humán beállítottságú vagyok.

De szeretem a biológiát, azon belül a dietetikát, az etológiát (viselkedétan, pszichológia), és az antropológiát (embertan).


Földrajzból a társadalom földrajzot szeretem ( amit jelenleg most veszünk ) ,


Fizikából kb semmit, talán az űrrel, az ismeretlen anyaggal, foglalkozó témákat imádom, amit nem tanultunk általános iskolában, és már nem tanulom a tantárgyat


Kémiából pedig csak egyes elméleti dolgokat és kísérleteket szeretek.

Talán a biokémiát is nagyon érdekesnek találom. Viszont ezt a tantárgyat se tanulom már többé az új iskolámban.



Végleg elnézést kérek ha nagyon hosszú lett ez a szöveg. De mostmár végleg és utólag, elmondanám, hogyha mielőtt bárki megkérdezné miért vagyok technikumos pénzügyi-számviteli szakon, akkor arra az a válaszom hogy:


-Ide vettek fel


-Közel van


-Megírhatom az érettségi vizsgákat amire szükségem van. (Irodalom, angol, biosz, töri.)


A szak elmegy, de nem áll az érdeklődési körömben. Túl élhető. Tanítanak hasznos dolgokat, de néhanapján bambulok a képzeletemben.:D

2023. szept. 25. 05:34
 12/15 A kérdező kommentje:

Ja , és félreértés ne legyen, biológiát nem tanítanak ezen a technikumi szakon, csak megvolt az esély hogy 11.-re felvegye aki szeretné, és én éltem a lehetőséggel, mivel lehet mennék dietetikára. ( ez volt az eredeti ötlet és a legelső szak amire vágytam )


A szabadbölcsészet ötletet úgy érzem hogy inkább hanyaglom, és ha a dietetika után lesz kedvem, és ha úgy érzem , akkor elvégzem a töri - magyar tanári képzést. (Középiskolás tanár lennék, ha annak mennék el.

2023. szept. 25. 05:40
 13/15 A kérdező kommentje:

Talán ha vastag lesz a pénztárcám akkor egy szabadbölcsészetet befejezek hobbiból.

Ha gazdag lennék én diplomákat , szakmai papírokat gyűjtögetnék:D

2023. szept. 25. 05:48
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy nagy marhaság. Nemhogy elmenne valami értelmesebbet tanulni a fiatalember
2023. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Legyél inkább ügyvéd fiam
2023. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!